Warszawa

26. Festiwal Śpiewających Przedszkolaków - relacja

26. Festiwal Śpiewających Przedszkolaków - relacja

Portal CzasDzieci.pl był już po raz kolejny patronem medialnym wydarzenia. Wspominając poprzednie edycje, byliśmy ciekawi, jak w tym roku śpiewać będą występujące dzieci i czy w ogóle nie brakuje chętnych do śpiewania wśród najmłodszych. Na szczęście okazało się, że nie brakuje!


Do udziału w festiwalu zgłosiło się dwadzieścia grup z przedszkoli i centrów kultury nie tylko Wrocławia, ale i okolic. Tegoroczną edycję zatytułowaną „Wyspa piratów” poprowadzili bezlitosny korsarz – Jednooki Tom i karaibska piękność – Złotowłosa Bea. Nic więc dziwnego, że pomiędzy jednym a drugim występem dzieci wszyscy zgromadzeni uczyli się pirackich okrzyków. A w przerwie odbył się specjalny pokaz Pirata Maga.


Po raz kolejny podziwialiśmy zapał najmłodszych do śpiewania i zaangażowanie tych, którzy ich do tego występu przygotowali: wychowawczyń z przedszkoli i rodziców. Śpiew dzieci, ale także piękne stroje i towarzysząca piosenkom choreografia dużo mówiły o pracy, jaką trzeba było włożyć w przygotowanie dzieci do występu. Niewątpliwie jednak efekt, jaki mogliśmy oglądać dawał satysfakcję zarówno najmłodszym, jak i dorosłym.


Jak co roku każde dziecko, które wystąpiło na scenie, otrzymywało nagrodę, gdyż festiwal tradycyjnie miał charakter niekonkursowy, wykluczający elementy rywalizacji. Może też z tego powodu, wszyscy tak dobrze się bawili.
 

1/6
1/6
2/6
2/6
3/6
3/6
4/6
4/6
5/6
5/6
6/6
6/6

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć