Warszawa

IX Przegląd Teatralno - Muzyczny "O Buławę Lajkonika"

IX Przegląd Teatralno - Muzyczny "O Buławę Lajkonika"


W dniach 12-15 kwietnia Młodzieżowe Centrum kultury im. dr. H. Jordana w Krakowie miało przyjemność przyjmować niezwykłych gości. Na odbywający się w tym czasie przegląd zespołów artystycznych osób niepełnosprawnych przybyło 25 zespołów i solistów z przedszkoli i szkół integracyjnych, szkół specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy oraz stowarzyszeń - łącznie prawie 300 osób. Artyści przyjechali głównie z Krakowa, ale byli też wykonawcy z innych Małopolskich miejscowości.

 


Przegląd jest fantastyczną okazją dla niepełnosprawnych osób, aby zaprezentować swoje umiejętności. Wszyscy występujący byli bardzo podnieceni i zdenerwowani. Dopiero po zejściu ze sceny można było odetchnąć, usiąść i poczęstować się słodkimi cukierkami, które zapewnili organizatorzy.
Wszystkie zespoły były bardzo dobrze przygotowane. Liczył się nie tylko tekst, ale też kostiumy i scenografia. I tutaj wielką pomysłowością wykazali się członkowie grupy „Turbo Kiepscy”, którzy sami przygotowali swoje stroje. Ich przedstawienie o tym, jak na przestrzeni wieków zmieniał się sposób zdobywania serc ukochanych dziewcząt, spotkał się z wielkim uznaniem wśród oglądających.
Werdykt jury zostanie ogłoszony 27 maja o godz. 12 na Małym Rynku, po oficjalnym otwarciu XII Tygodnia Osób Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z Wzajemnością". Laureaci otrzymają Buławy Lajkonika oraz nagrody, a wszyscy uczestnicy - dyplomy. Wybrane nagrodzone zespoły wezmą udział w koncercie laureatów.

 

Dorota Kolis

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć