Warszawa

Bazgroszyt to inicjatywa z wyobraźnią!

Bazgroszyt to inicjatywa z wyobraźnią!

Dlatego portal CzasDzieci.pl objął ją patronatem. Jej założyciele w twórczy sposób wykorzystali naturalną tendencję dzieci do rysowania-bazgrolenia. Zrobili to w najlepszym celu, czyli aby rozwijać wyobraźnię i kreatywność maluchów. Jak im się to udało?


Wyobraźcie sobie...

Stworzyli Bazgroszyt.pl, gdzie znajdziecie twórcze kolorowanki i zabawy online. Są wyjątkowe, ponieważ zawierają tylko zadania otwarte (co to może być? jak sądzisz, jak to wygląda?) więc odwołują się do przekonań i wyobrażeń dziecka. Maluchy zastanawiają się nad problemem i go rozwiązują, co w znaczący sposób wpływa na rozwój ich wyobraźni.


Rysowanie i pisanie, czyli grafomotoryka

Bazgroszyt łączy kolorowanie, czyli ćwiczenie prostych ruchów dwukierunkowych, oraz rysowanie, które wymaga ruchów bardziej skomplikowanych. Dzieci ćwiczą grafomotorykę, usprawniając mięśnie rączki i przygotowując je do nauki pisania.


Poszerzanie wiedzy
Jakie jest największe zwierzę na świecie? Jak długa jest szyja żyrafy? Ile waży wieloryb? Odpowiedzi na te pytania, przyrodnicze i naukowe ciekawostki dla dzieci znajdziesz w Bazgroszycie. Jak widać wykorzystują wyobraźnię i emocje dzieci, ponieważ dzięki temu (według psychologów) maluchy lepiej zapamiętują nowe rzeczy.


Razem z rodzicami
Dzięki tym rozwiązaniom Bazgroszyt pozwala Rodzicom zajrzeć do wewnętrznego świata ich dzieci. Zadania odwołują się do przekonań i wiedzy maluchów, więc mogą być początkiem rozmów o tym, co dziecko narysowało i dlaczego, a także czy możliwe jest jeszcze inne rozwiązanie zadania.


Kształtowanie postawy prospołecznej
Cały dochód z Bazgroszytu przekazywany jest na rzecz akcji „Mówimy obrazami”, która wręcza dzieciom wysokiej jakości kredki, aby rozwijać ich kreatywność.
W ten sposób poprzez zabawę i rysowanie z Bazgroszytem Twoje dziecko włącza się w obdarowywanie innych dzieci. Dzięki temu rodzi się w nim ten altruistyczny odruch już nie tylko wobec najbliższych, ale także wobec szerszej społeczności.


Gdzie kupię Bazgroszyt?

Bazgroszyt w wersji drukowanej dostępny jest TUTAJ. Dotychczas uznaniem rodziców cieszyły się dwa numery:

„Radość tryska z przygód Ryska” - gdzie razem z bohaterem numeru odkryjecie bezludną wyspę i ciemną jaskinię. znajdziecie w nim aż 20 kolorowych naklejek uwielbianych przez dzieci.


Bazgroszyt Gwiazd - to limitowana edycja z rysunkami znanych osób, m.in.: Martyny Wojciechowskiej, Justyny Steczkowskiej, Doroty Deląg, Anny Dereszowskiej, Mai Popielarskiej, Tomasza Kammela, Marcina Prokopa i innych. Rysujcie z Gwiazdami już teraz!

Zarówno Bazgroszyt.pl jak i akcja „Mówimy obrazami” znalazły się pod patronatem portalu CzasDzieci.pl. Gorąco zachęcamy do odwiedzin strony www.bazgroszyt.pl

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć