Warszawa

Dzień dziecka w kawiarni Kolonia z Wydawnictwem LektorKlett

Dzień dziecka w kawiarni Kolonia z Wydawnictwem LektorKlett

31 maja w znanej warszawskiej kawiarni na rogu ulic bł. Władysława z Gielniowa i Łęczyckiej działy się rzeczy niezwykłe. Teatrzyk, eksperymenty, baśniowe makijaże... a wszystko to dla najmłodszych z okazji ich Święta.

 

Pomimo nienajlepszej pogody kawiarnia Kolonia była tego dnia pełna po brzegi, a kolejne dzieci z rodzicami wciąż dochodziły. Nic dziwnego, miejsce przyjazne dzieciom to za mało powiedziane. To miejsce o niezwykłej rodzinnej atmosferze, gdzie podczas przypadkowych spotkań przy kawie nawiązują się prawdziwe przyjaźnie. Miejsce dla najmłodszych bardziej przypomina dziecięcy pokój niż przysposobiony kącik z zabawkami. Odwiedzaliśmy sporo miejsc "przyjaznych rodzinom, maluchom" itp. To jest jedyne w swoim rodzaju i bardzo autentyczne.

 

Na imprezie zorganizowanej przez wydawnictwo LektorKlett każdy znalazł coś dla siebie:

Mamy i przyszłe mamy uczyły się wiązać chusty...

 

 

 

 

My urządziliśmy baśniowe studio piękności, gdzie nasza prawdziwa księżniczka sprawiała, że każde dziecko w tym dniu wyglądało i czuło się prawdziwą królewną lub królewiczem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdy tylko pogoda poprawiła się, dzieci mogły brać udział w niezwykłych eksperymentach, które poprowadziła Kinga Preibisz-Wala, autorka serii „Żywioły”.

 

 

Ogromne wrażenie zrobił na maluchach a także na nas spektakl „Basia i biwak”, w którym wystąpiły Zofia Stanecka, autorka, i Marianna Oklejak, ilustratorka serii Basia, którym mamy przyjemność patronować.

 


Na środku kawiarni wyłoniła się wspaniała wyspa, którą z dziećmi lepiła Ewa Świerżewska, dziennikarka, założycielka portalu Qlturka.pl.

 

 

Najmilsze jednak było kolejne a zawsze zaskakujące spotkanie z Joanną

Krzyżanek autorką m. in. serii „Franciszka i Ignacy”, która tym razem zaprosiła dzieci do wspólnego tworzenia myszek. Nasza księżniczka okazała się zdolnym pomocnikiem.

 


Wspaniała atmosfera sprawiła, że kilka godzin upłyneło zbyt szybko i bardzo  było nam szkoda opuszczać gościnne progi. 
 

 

Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólną zabawę a Wydawnictwu LektorKlett za zaproszenie!

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć