Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Wiktoria Jaciubek - psycholog rodzinny

Wiktoria Jaciubek

psycholog rodzinny

Magister psychologii, specjalność psychologia edukacji, absolwentka UAM w Poznaniu. Psychoterapeuta i psycholog rodzinny pracujący w nurcie terapii systemowej. Prowadzi terapię indywidualną dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz terapię rodzinną. Ma doświadczenie w pracy w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych, szkole podstawowej, przedszkolu oraz poradni zdrowia psychicznego, prowadzi warsztaty dla nauczycieli i rodziców. Jest autorką artykułów popularno-naukowych na tematy dotyczące psychologii dziecka i psychologii rodziny, publikowanych na wielu tematycznych portalach internetowych.

Odpowiedzi i porady:

Dziwne zachowanie 3-latki

Witam, mam 3-letnią córkę Maję i od jakiegoś czasu zaczęła się dziwnie zachowywać. Każdego wieczoru, gdy ma iść spać, zaczyna siadać na łóżku, gdzieś się patrzy, po cichu rozmawia... więcej »

Histeria

Witam, jestem mamą prawie 2,5-rocznej dziewczynki. Jest bardzo mądra i samodzielna. Potrafi już rozmawiać pełnymi zdaniami, dlatego nie ma problemu z komunikacją. Czasem jednak pojawia się problem,... więcej »

Dziecko nie chce spać w dzień

Witam Panią, od jakiegoś czasu mam problem z usypianiem w dzień mojej 21 miesięcznej córki. Zasypiała bardzo ładnie i smacznie spała. Rano wstawała ok. godziny 7 i po równo, jak w zegarku,... więcej »

Szesnastolatka ma wymyślonych przyjaciół

Witam, moja córka od dziecka jest typem nieśmiałej marzycielki i jako czterolatka wymyśliła sobie różne postaci do zabawy. Ona ma szesnaście lat i nadal "bawi się" ze swoimi przyjaciółmi.... więcej »

Nieoczekiwany problem z chodzeniem do przedszkola

Dzień dobry, mam problem z 4-letnią córką. Od półtorej tygodnia nie chce chodzić do przedszkola, nie chce jeść w przedszkolu, mimo że od początku września aż do tego momentu nie było... więcej »

Niechęć do przedszkola podczas choroby przyjaciółki

Witam, moja 5,5-letnia córka chodzi ostatni rok do przedszkola. Ma tam serdeczną przyjaciółkę, z którą widzi się również często po zajęciach. Bawią się głównie razem, ale również... więcej »

3,5-latka woli bajki w domu niż przedszkole

Witam, mam problem z 3,5-latką od 2 tygodni chodzi do przedszkola na 4-5 godz. Zostaje tam z płaczem, czekając aż po nią przyjadę. Stoi w oknie, nie bawi się z dziećmi, nie bierze udziału... więcej »

Problem z "załatwianiem się" i słuchaniem u 4-latka

Dzień dobry, jestem mamą czteroletniego chłopca i półtorarocznej dziewczynki. Mam problem, żeby synek załatwiał się do ubikacji albo nocnika. Był już jakiś okres, że robił to ładnie... więcej »

9-miesięczne dziecko budzi się co noc

Witam, nasz 9-miesięczny synek od 2-3 miesięcy budzi się o 23. Jest tak gdy idzie spać o 20, 21 czy 22. Zawsze jest to ta sama godzina. Refluks wykluczony, badania zrobione i wszystko jest w porządku.... więcej »

Problemy z nauką u dziecka po rozwodzie w rodzinie

Witam, bratanek ma 10 lat. Od roku jego rodzice są po rozwodzie. Ma siostrę (6 lat), która mieszka z matką i swoimi rodzicami, a bratanek z ojcem (pomysł rozdzielenia matki, sąd wyraził zgodę).... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć