Warszawa

Porady naszych Ekspertów

mgr Magdalena Gaweł - psycholog kliniczny

mgr Magdalena Gaweł

psycholog kliniczny

Psycholog kliniczny, doktorantka na Wydziale Filologicznym UP. Pisze pracę pod kierunkiem dr hab. Marty Korendo dotyczącą relacji rodzic-dziecko z zespołem Aspergera, dyrektor Specjalistycznej Poradni dla Dzieci i Młodzieży "Centrum Metody Krakowskiej".
Pracuje z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi, przede wszystkim z autyzmem, zespołem Aspergera, dysleksją, afazją, alalią i zespołem Downa.
Swoje zainteresowania zawodowe koncentruje m.in. na systemowej terapii rodzin dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, psychoterapii dzieci i młodzieży oraz neuropsychologicznych uwarunkowaniach zaburzeń osobowości. Prosimy o przesyłanie pytań dotyczących dzieci w wieku do lat siedmiu.

Odpowiedzi i porady:

Autyzm wczesnodziecięcy

Witam, mam synka, który ma 3,5 roku. Diagnozę wydano jak miał niecałe 2,5 roku. Jest na etapie wielu terapii oraz jest pod stałą opieką lekarza. Bierze leki. Chciałabym się dowiedzieć, co... więcej »

Kontakt wzrokowy

Witam, mam pytanie: czy słaby kontakt wzrokowy występuję tylko u dzieci mających zaburzenia ze spektrum autyzmu? Asia więcej »

2,5-latka mało mówi

Witam serdecznie, od dłuższego czasu martwią mnie niepokojące symptomy u mojej 2,5-letniej córki i postanowiłam poszukać konkretnej pomocy. Córka od zawsze wydawała mi się trochę odbiegająca... więcej »

Czy to mutyzm?

Witam, mam ogromną prośbę. Uczę w przedszkolu dziecko, chłopca, który ma 5,5 roku. Do przedszkola chodzi drugi rok. Nie odzywa się do nikogo. Do prawie 5 roku nie mówił w ogóle, nawet w domu.... więcej »

Dziwne zachowanie 4,5-latki

Witam! Moja 4-letnia córka ma dość dziwny zwyczaj. Kiedy siada na krzesełku zaczyna dziwnie unosić jedną nogę i tak ją podnosi lekko do góry i opuszcza, taki rodzaj huśtania, odpychania się... więcej »

Brak dialogu z dzieckiem

Witam, jak mogę pomóc mojemu dziecku? Mój syn (3 lata 3 miesiące) mówi bardzo dobrze pod względem artykulacyjnym, ma duży zasób słownictwa, buduje zdania, sygnalizuje czego potrzebuje, opisuje,... więcej »

Dziecko 2,2-letnie nie mówi

Witam, jestem mamą 4-letniego synka, dwa lata temu zdiagnozowano u Niego autyzm, teraz jest pod opieką terapeutów, chodzi do przedszkola, idzie do przodu. Mam natomiast pytanie odnośnie drugiego... więcej »

5-latka płacze bez powodu

Witam, Mam 5-letnią i 3-letnią córkę. Starsza od pewnego czasu miewa dni, gdy ciągle płacze i, jak sama mówi, nie wie dlaczego. Jak naciskam z pytaniem, dlaczego płacze, na poczekaniu coś... więcej »

Roczne dziecko ma problemy ze snem

Witam, mój 15-miesięczny synek ma problemy z zasypianiem, od urodzenia miał, a usypianie go to od początku była męczarnia, bo strasznie płakał i ciężko było go wyciszyć. Jako noworodek... więcej »

Problem z trzylatką

Dzień dobry, zwracam się do Pani z prośbą o poradę, ponieważ od pewnego czasu mamy problem z naszą trzyletnią (na dniach kończy 3 lata) córeczką. Zawsze była w miarę grzeczna i posłuszna,... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć