Warszawa

Porady naszych Ekspertów

mgr Magdalena Gaweł - psycholog kliniczny

mgr Magdalena Gaweł

psycholog kliniczny

Psycholog kliniczny, doktorantka na Wydziale Filologicznym UP. Pisze pracę pod kierunkiem dr hab. Marty Korendo dotyczącą relacji rodzic-dziecko z zespołem Aspergera, dyrektor Specjalistycznej Poradni dla Dzieci i Młodzieży "Centrum Metody Krakowskiej".
Pracuje z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi, przede wszystkim z autyzmem, zespołem Aspergera, dysleksją, afazją, alalią i zespołem Downa.
Swoje zainteresowania zawodowe koncentruje m.in. na systemowej terapii rodzin dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, psychoterapii dzieci i młodzieży oraz neuropsychologicznych uwarunkowaniach zaburzeń osobowości. Prosimy o przesyłanie pytań dotyczących dzieci w wieku do lat siedmiu.

Odpowiedzi i porady:

2,5-latka nie mówi i nie reaguje na polecenia

Witam, moja 2,5 letnia córka nie wypowiada żadnych słów, bardzo rzadko wypowiada jakieś dźwięki po swojemu, nie reaguje na polecenia, z wyjątkiem słów "nie wolno". Na swoje imię też nie... więcej »

5-latek z autyzmem nic nie mówi

Dzień dobry, chciałam zapytać o mojego wnuka. Ma pięć lat i mało mówi, praktycznie nawet zdań nie układa, jedynie pojedyncze słowa. Chciałam zaznaczyć, że ma autyzm i chodzi na rehabilitację.... więcej »

Podejrzenie autyzmu u 4-latka

Witam, mój synek ma 4 lata i mówi jedynie pojedyncze słowa. Jesteśmy w trakcie diagnozy- podejrzewają autyzm. Teraz czytam o tym teście SON-R - czy go wykonać. Nikt mi czegoś takiego nie proponował. Proszę... więcej »

Trening czystości u 2,5-latka z autyzmem

Jestem mamą 2,5 letniego syna z autyzmem. Syn mówi tylko po swojemu dlatego trudno jest mu cokolwiek wytłumaczyć. Nie chce jeść sam, ani nie załatwia swoich potrzeb fizjologicznych. Od czego... więcej »

Napady agresji o 18-stomięsiecznej dziewczynki

Witam, moja osiemnastomiesięczna córka ostatnio stała się bardzo agresywna. Od 2 tygodni obserwuje niepokojącą zmianę w jej zachowaniu - tzn. gdy coś chce to krzyczy dość głośno 'eeee'. Gdy... więcej »

2,5-latek zaburzeniem mowy i słuchania

Witam, proszę o radę. Mój 2,5-letni synek do pewnego czasu rozwijał się prawidłowo. Natomiast teraz mówi tylko dwa słowa: "mama i baba". Czasem uda mu się powiedzieć coś więcej. Gdy czegoś... więcej »

Nadpobudliwość u 2,5-latki

Witam! Od dłuższego czasu borykam się z problemami związanymi z zachowaniem córki. Maja bardzo szybko zaczęła chodzić, gdy miała 10 miesięcy chodziła już sama. Z mówieniem też nie miała... więcej »

Problem ze zwróceniem uwagi 4-miesięcznego dziecka

Witam, Natan zaczął nas widzieć gdy miał 2,5 miesiąca. Świadomy uśmiech pojawił się gdy miał 3 miesiące, lekarz rodzinny stwierdził, że to jest w normie. Teraz syn ma ponad 4 miesiące... więcej »

Brak snu i problemy z zachowaniem

Witam, mój synek ma 14 miesięcy (…). Do 7 miesiąca życia dziecko rozwijało się prawidłowo, nic złego nie zauważaliśmy, spał cale noce, później stopniowo zaczął się wybudzać z... więcej »

Czy to autyzm?

Witam, jestem mamą 18-miesięcznej dziewczynki. Od pewnego czasu zauważyłam u niej dziwne zachowania. Dziecko jeszcze 2 tygodnie temu bawiło się w zabawy "na niby" (chodziła z telefonem i rozmawiała... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć