Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów » dr hab. Marta Korendo

dr hab. Marta Korendo - Logopeda

Logopeda

dr hab. Marta Korendo

Filolog polski i logopeda, adiunkt krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego. Prowadzi terapię dzieci z różnymi zaburzeniami komunikacji językowej – autystycznych, z zespołem Aspergera, z zespołem Downa, alalią, afazją dziecięcą, dyslektycznych i niesłyszących. Naukowe zainteresowania kieruje głównie w stronę znaczenia języka dla procesów poznawczych i społecznych, skutecznych sposobów budowania systemu językowego w umysłach dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi. Jest autorką ponad 30 artykułów opisujących problemy komunikacyjne oraz ich przyczyny i sposoby terapii, monografii „Jak dzieci niesłyszące czytają teksty podręczników szkolnych” (2009) oraz współautorką „Wczesnej interwencji terapeutycznej” (2007). Aktywnie współpracuje ze środowiskiem praktyków-terapeutów oraz rodziców, upowszechniając wiedzę o sposobach stymulacji i terapii funkcji językowych i poznawczych.

Odpowiedzi i porady:

Moczenie się u 3-latki

Dzień dobry, nasza córka (3,8 roku) od kilku miesięcy sypia bez pieluch. Po powrocie znad morza była lekko chora, a później zapalenie oskrzeli miała. To wszystko łączyło się z zakończeniem... więcej »

Zespół Aspergera a hemofilia

Witam, jestem wychowawczynią grupy 3-latków. W swoje grupie mam chłopca, który ma hemofilią i od początku w ogóle nic nie je w przedszkolu. Pije kompot lub herbatkę, i raz się zdarzyło,... więcej »

Słaby rozwój dziecka

Witam! Bardzo prosiła bym o pomoc, ponieważ mój syn, który skończy teraz 3 lata, nie potrafi się rozbierać i ubierać, mimo pokazywania i proszenia, za bardzo nie chce też sam jeść - woli,... więcej »

Zaburzenia emocjonalne

Witam! Niepokoi mnie zachowanie mojej 4,5-letniej córeczki. Od urodzenia była dzieckiem płaczliwym (kolki, alergia na mleko). Od kiedy skończyła 1 rok pojawiły się problemy z jedzeniem. Odmawiała... więcej »

Niepokojące zachowanie 3-latka

Witam! Mój synek w grudniu skończy 3 lata. Praktycznie od urodzenia był i jest dzieckiem bardzo żywym. Bardzo szybko usiadł, zaczął chodzić i mówić. Mój niepokój budzi jednak jego zachowanie.... więcej »

Dziecko bije, szczypie, gryzie bez wyraźnego powodu

Witam, Mamy problem z naszym 21-miesięcznym synkiem. Szymonek jest bardzo żywym dzieckiem. Wszedzień go pełno, dużo biega i hałasuje. Niestety od dłuższego czasu bije mnie, męża, osoby z... więcej »

Podejrzenie autyzmu i opóźniony rozwój mowy

Dzień dobry, mam kilka pytań dotyczących mojego synka. Piotruś ma obecnie 3 lata i 3 m-ce. Przed ukończeniem 2-go roku życia zaniepokoiło mnie, że Piotruś nie chce mówić. Poza tym, miałam... więcej »

Mój 3-letni syn jest agresywny wobec kuzyna

Witam, mam problem, mój 3-letni synek jest agresywny wobec kuzyna w tym samym wieku. Najpierw daje mu zabawki, potem mu zabiera. Nie chce się z nim dzielić, potrafi go uderzyć. Z innymi dziećmi... więcej »

Czy to jakieś zaburzenia?

Witam, jestem mamą 16-miesięcznych bliźniąt - chłopców. Mój niepokój dotyczy tylko jednego synka. Fizycznie i ruchowo rozwija się szybciej od brata bliźniaka, jednak intelektualnie już gorzej.... więcej »

Mój syn nie potrafi się skupić

Witam, mam syna, skończył w październiku 5 lat, chodzi drugi rok do przedszkola, zachowuje się tam niegrzecznie, nie słucha poleceń, na zajęciach sie nie skupia, przeszkadza innym dzieciom,... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Temat na Czasie

Pierwsze, dziecięce zakochania!

Pierwsze, dziecięce zakochania!

Czy nasze pociechy naprawdę mogą się zakochać?  

Wakacje na Czasie!

Jak wakacje, to tylko na rodzinnym kempingu!

Jak wakacje, to tylko na rodzinnym kempingu!

Oto pomysł na udany wypoczynek z dziećmi - najlepsze kempingi w Europie. Jeśli jeszcze nie masz planów na nadchodzące lato lub weekend majowy - koniecznie przejrzyj ofertę kempingów Vacansoleil.  

Nowinki

Klub dla mam, w którym "pan w windzie rządzi"

Klub dla mam, w którym "pan w windzie rządzi"

Na warszawskim Służewcu mamy spotykają się w Klubie zorganizowanym przez Fundację RoRo w Centrum Bartłomieja. Spotykają się, wymieniają...  
5 najczęstszych błędów, które popełniają rodzice lecząc samodzielnie dzieci

5 najczęstszych błędów, które popełniają rodzice lecząc samodzielnie dzieci

Dziecko to pacjent wymagający szczególnej uwagi. Brak czasu i bagatelizowanie objawów choroby powodują, że rodzice coraz częściej podają...  

Na Czasie!

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Odchudzamy dzieci1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019