Warszawa

Porady naszych Ekspertów

dr hab. Marta Korendo - Logopeda

dr hab. Marta Korendo

Logopeda

Filolog polski i logopeda, adiunkt krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego. Prowadzi terapię dzieci z różnymi zaburzeniami komunikacji językowej – autystycznych, z zespołem Aspergera, z zespołem Downa, alalią, afazją dziecięcą, dyslektycznych i niesłyszących. Naukowe zainteresowania kieruje głównie w stronę znaczenia języka dla procesów poznawczych i społecznych, skutecznych sposobów budowania systemu językowego w umysłach dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi. Jest autorką ponad 30 artykułów opisujących problemy komunikacyjne oraz ich przyczyny i sposoby terapii, monografii „Jak dzieci niesłyszące czytają teksty podręczników szkolnych” (2009) oraz współautorką „Wczesnej interwencji terapeutycznej” (2007). Aktywnie współpracuje ze środowiskiem praktyków-terapeutów oraz rodziców, upowszechniając wiedzę o sposobach stymulacji i terapii funkcji językowych i poznawczych.

Odpowiedzi i porady:

Moczenie się u 3-latki

Dzień dobry, nasza córka (3,8 roku) od kilku miesięcy sypia bez pieluch. Po powrocie znad morza była lekko chora, a później zapalenie oskrzeli miała. To wszystko łączyło się z zakończeniem... więcej »

Zespół Aspergera a hemofilia

Witam, jestem wychowawczynią grupy 3-latków. W swoje grupie mam chłopca, który ma hemofilią i od początku w ogóle nic nie je w przedszkolu. Pije kompot lub herbatkę, i raz się zdarzyło,... więcej »

Słaby rozwój dziecka

Witam! Bardzo prosiła bym o pomoc, ponieważ mój syn, który skończy teraz 3 lata, nie potrafi się rozbierać i ubierać, mimo pokazywania i proszenia, za bardzo nie chce też sam jeść - woli,... więcej »

Zaburzenia emocjonalne

Witam! Niepokoi mnie zachowanie mojej 4,5-letniej córeczki. Od urodzenia była dzieckiem płaczliwym (kolki, alergia na mleko). Od kiedy skończyła 1 rok pojawiły się problemy z jedzeniem. Odmawiała... więcej »

Niepokojące zachowanie 3-latka

Witam! Mój synek w grudniu skończy 3 lata. Praktycznie od urodzenia był i jest dzieckiem bardzo żywym. Bardzo szybko usiadł, zaczął chodzić i mówić. Mój niepokój budzi jednak jego zachowanie.... więcej »

Dziecko bije, szczypie, gryzie bez wyraźnego powodu

Witam, Mamy problem z naszym 21-miesięcznym synkiem. Szymonek jest bardzo żywym dzieckiem. Wszedzień go pełno, dużo biega i hałasuje. Niestety od dłuższego czasu bije mnie, męża, osoby z... więcej »

Podejrzenie autyzmu i opóźniony rozwój mowy

Dzień dobry, mam kilka pytań dotyczących mojego synka. Piotruś ma obecnie 3 lata i 3 m-ce. Przed ukończeniem 2-go roku życia zaniepokoiło mnie, że Piotruś nie chce mówić. Poza tym, miałam... więcej »

Mój 3-letni syn jest agresywny wobec kuzyna

Witam, mam problem, mój 3-letni synek jest agresywny wobec kuzyna w tym samym wieku. Najpierw daje mu zabawki, potem mu zabiera. Nie chce się z nim dzielić, potrafi go uderzyć. Z innymi dziećmi... więcej »

Czy to jakieś zaburzenia?

Witam, jestem mamą 16-miesięcznych bliźniąt - chłopców. Mój niepokój dotyczy tylko jednego synka. Fizycznie i ruchowo rozwija się szybciej od brata bliźniaka, jednak intelektualnie już gorzej.... więcej »

Mój syn nie potrafi się skupić

Witam, mam syna, skończył w październiku 5 lat, chodzi drugi rok do przedszkola, zachowuje się tam niegrzecznie, nie słucha poleceń, na zajęciach sie nie skupia, przeszkadza innym dzieciom,... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Warto zobaczyć