Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów

Słaby rozwój dziecka

Witam!

Bardzo prosiła bym o pomoc, ponieważ mój syn, który skończy teraz 3 lata, nie potrafi się rozbierać i ubierać, mimo pokazywania i proszenia, za bardzo nie chce też sam jeść - woli, gdy ktoś go karmi. Tak samo z ubieraniem. Potrafi wpaść w szał, a gdy już chce to wykonać i mu nie wychodziwszy to płacze i już w ogóle nie ma z nim kontaktu. Nie chce też korzystać z nocnika, toalety, zakładam mu majtki, z trudem pozwala je sobie założyć, mówi tylko wtedy "siusi". Ze smoczkiem także nie chce się rozstać, używa go, co prawda, praktycznie tylko do spania albo by go uspokoić, ale bez niego nie zaśnie. A co najgorsze - nic prawie nie mówi. Jego słowa to: mama, tata, dziadzia, babcia, koba, listku, cicho, dymu(domu), mniam, aa, aja, gig, ciocia, chatu(choć tu), nie, tak, myj, nie ma, tutu, siusiu, bele. Naśladuje pogotowie, pociąg, psa, kota, kaczkę i nic więcej. Żadne zabawy go nie interesują. Czytać książek sobie też nie pozwala, bo od razu wyrywa. Już nie wiem, co myśleć i robić. Chodzę z nim do logopedy, ale żadnych rezultatów nie ma. Będę wdzięczna za pomoc.

Ewelina
dr hab. Marta Korendo - Logopeda

Logopeda

dr hab. Marta Korendo

Odpowiedź:

Szanowna Pani Ewelino,

 

należy natychmiast udać się z Synem na całościową diagnozę rozwoju. Proszę skorzystać z pomocy terapeuty metody krakowskiej (nazwiska znajdzie Pani na stronie www.szkolakrakowska.pl). Zwykłe ćwiczenia artykulacyjne nie pomogą, Syn potrzebuje całościowej terapii poznawczej. Takie zachowania i tak ubogi język są niebezpieczne dla rozwoju dziecka. Proszę natychmiast udać się do specjalisty.


Pozdrawiam

Marta Korendo


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.
10 najlepszych wodnych zabaw na lato

10 najlepszych wodnych zabaw na lato

Mamy dla Was pomysły zabaw do wykorzystania w ogrodzie, na plaży, w lesie na działce. Z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi.  

Nowinki

EEG Biofeedback w terapii dziecka z autyzmem

EEG Biofeedback w terapii dziecka z autyzmem

Autyzm to kompleksowe zaburzenie rozwoju psychospołecznego o nie do końca wyjaśnionej etiologii, które zazwyczaj ujawnia się w pierwszych...  
Zdołuj dziecko w 6 krokach. Antyporadnik rodzica

Zdołuj dziecko w 6 krokach. Antyporadnik rodzica

Zobacz, jakie błędy popełniają rodzice i nie rób tego swoim dzieciom. Popracuj nad poprawą samooceny dziecka i jego motywacją.  

Konkurs na Czasie

Podzielcie się z nami swoimi sposobami na "rodzicielskie problemy" i weźcie udział w naszym konkursie "Złote rady dla młodych rodziców"! Do wygrania zestaw herbatek ziołowych Herbi Baby by Premium...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019