Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów

Słaby rozwój dziecka

Witam!

Bardzo prosiła bym o pomoc, ponieważ mój syn, który skończy teraz 3 lata, nie potrafi się rozbierać i ubierać, mimo pokazywania i proszenia, za bardzo nie chce też sam jeść - woli, gdy ktoś go karmi. Tak samo z ubieraniem. Potrafi wpaść w szał, a gdy już chce to wykonać i mu nie wychodziwszy to płacze i już w ogóle nie ma z nim kontaktu. Nie chce też korzystać z nocnika, toalety, zakładam mu majtki, z trudem pozwala je sobie założyć, mówi tylko wtedy "siusi". Ze smoczkiem także nie chce się rozstać, używa go, co prawda, praktycznie tylko do spania albo by go uspokoić, ale bez niego nie zaśnie. A co najgorsze - nic prawie nie mówi. Jego słowa to: mama, tata, dziadzia, babcia, koba, listku, cicho, dymu(domu), mniam, aa, aja, gig, ciocia, chatu(choć tu), nie, tak, myj, nie ma, tutu, siusiu, bele. Naśladuje pogotowie, pociąg, psa, kota, kaczkę i nic więcej. Żadne zabawy go nie interesują. Czytać książek sobie też nie pozwala, bo od razu wyrywa. Już nie wiem, co myśleć i robić. Chodzę z nim do logopedy, ale żadnych rezultatów nie ma. Będę wdzięczna za pomoc.

Ewelina
dr hab. Marta Korendo - Logopeda

Logopeda

dr hab. Marta Korendo

Odpowiedź:

Szanowna Pani Ewelino,

 

należy natychmiast udać się z Synem na całościową diagnozę rozwoju. Proszę skorzystać z pomocy terapeuty metody krakowskiej (nazwiska znajdzie Pani na stronie www.szkolakrakowska.pl). Zwykłe ćwiczenia artykulacyjne nie pomogą, Syn potrzebuje całościowej terapii poznawczej. Takie zachowania i tak ubogi język są niebezpieczne dla rozwoju dziecka. Proszę natychmiast udać się do specjalisty.


Pozdrawiam

Marta Korendo


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Temat na Czasie

Pierwsze, dziecięce zakochania!

Pierwsze, dziecięce zakochania!

Czy nasze pociechy naprawdę mogą się zakochać?  

Wakacje na Czasie!

Jak wakacje, to tylko na rodzinnym kempingu!

Jak wakacje, to tylko na rodzinnym kempingu!

Oto pomysł na udany wypoczynek z dziećmi - najlepsze kempingi w Europie. Jeśli jeszcze nie masz planów na nadchodzące lato lub weekend majowy - koniecznie przejrzyj ofertę kempingów Vacansoleil.  

Nowinki

Zapewnienie drożności dróg oddechowych

Zapewnienie drożności dróg oddechowych

Nie znasz dnia ani godziny kiedy będziesz musiał udzielić pierwszej pomocy!  
Home schooling czyli edukacja domowa

Home schooling czyli edukacja domowa

Edukacja domowa, czyli home schooling to nauczanie dzieci w domu przez ich rodziców, opiekunów lub inne osoby zaangażowane w naukę dzieci.  

Na Czasie!

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Odchudzamy dzieci1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019