Wrocław

Piękne umieranie z Centrum Edukacyjnym

Piękne umieranie z Centrum Edukacyjnym

Kiedy 4 września 2015 roku otwarto nowy budynek Narodowego Forum Muzyki cieszyło mnie wiele rzeczy. Przede wszystkim wrzesień, którego nigdy nie mam dość. Od lat ogarnia mnie wtedy jakiś dziwny spokój. Nagle przestaję biec. Wyciszam się. Uspokajam. Świeżo zakupione książki w „Tajnych Kompletach” o zapachu drewna. Papierowy kubek kawy, który poparzył mi dłonie. I, miło łaskoczący estetyczne podniebienie, widok budynku NFM w samym centrum Wrocławia.


Widziałam go wtedy tylko z daleka. Za duże tłumy, a ja lubię myśleć, że świat jest specjalnie dla mnie. Czekałam więc wytrwale aż pielgrzymki zrzedną. Wtedy przyszedł czas na pierwszy koncert, na którym zamarłam. Dosłownie. Z wrażenia. Pomyślałam wtedy, że to dobrze. Dobrze jest umierać z powodu takich doznań. Powinno się tego umierania, wrażliwości uczyć. Zabawne jak często marzenia się spełniają, a pozostają niezauważone. Szare eminencje codziennego życia. Tego też musimy się uczyć. Zauważania rzeczy dobrych. Selekcjonowania. Świadomego wybierania.


2 listopada 2015 roku ruszyło Centrum Edukacyjne Narodowego Forum Muzyki, którego koordynatorem została Dorota Sosna – pedagog, terapeutka, mama czwórki pociech, kobieta, która lubi to co robi i robi to dobrze. Oferta Centrum skierowana jest do dzieci w wieku od 0 do 15 lat. Uczy wrażliwości na piękno, umiejętności odkrywania świata dźwięków, miłości do sztuki. Wychowuje społeczeństwo otwarte na emocje, ale i świadome swojego potencjału. Inspiruje. Rozwija. Kształtuje. Moje marzenie powoli się spełnia.


Oferta Centrum Edukacyjnego Narodowego Forum Muzyki: TUTAJ.

 

Kontakt: Dorota Sosna

tel. +48 728 447 013

centrum.edukacyjne@nfm.wroclaw.pl

 

Miejsce: Centrum Edukacyjne Narodowego Forum Muzyki

pl. Wolności 1

Wrocław

 

Narodowe Forum Muzyki (zdjęcie: Łukasz Rajchert)

 

Narodowe Forum Muzyki (zdjęcie: Łukasz Rajchert)

 

sala koncertowa NFM (zdjęcie: Łukasz Rajchert)

 

sala Centrum Edukacyjnego NFM (zdjęcie: Karolina Grabarczyk)

 

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć