Warszawa

Książki na Czasie - Wrzesień 2019

Książki na Czasie - Wrzesień 2019

Słowem kluczem podsumowującym wszystkie nasze wrześniowe wybory jest "zabawa" - zabawa z formą (kryminał vege), słowami (warzywne i owocowe imiona oraz nazwiska bohaterów, wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej) czy też sama zabawa historią (jak się nie dać zjeść niedźwiedziowi). My już mamy te niesamowite historie przeczytane, Was gorąco do tego zachęcamy - bawcie się tak jak my.

 

Wszystkie nowości książkowe znajdziecie w:
DZIALE KSIĄŻKI - czasdzieci.pl/ksiazki

 


Mikołaj Marcela, Best Seler i tajemnica rodu Kokosów, wyd. Literackie 

 

Przed Mikołajem Marcelą na tak zabawny pomysł nie wpadł chyba nikt inny. Autor połączył popularne wśród dzieci opowieści detektywistyczne z „warzywnymi” lub „owocowymi” bohaterami. Od przeczytania pierwszej części, po cichu liczyliśmy na drugą i na szczęście się doczekaliśmy! Nas bawią w nich najbardziej imiona i nazwiska bohaterów nawiązujące głównie do warzyw jakimi są oraz (po części) do cech ich charakterów. Któż się nie uśmiechnie, jeśli czyta o Melce Brukselce, Tolku Bananie czy Wiórce Kokos?
Polecamy tę książkę również dorosłym - jest w niej cała zabawna masa odwołań do kultury popularnej.

wiek odbiorców 9-12 lat

 

Jak rozpoznać misia. Poradnik dla początkujących, Michelle Robinson, wyd. Zielona Sowa 

Dzieci kochają misie - szare, brązowe lub czarne - ważne, żeby były odpowiednio miękkie i można się było łatwo do nich przytulić. Pluszowe misie niewiele mają wspólnego z prawdziwymi, groźnymi zwierzętami. A czy myśleliście kiedyś co się stanie, jeśli ktoś będzie chciał zamienić pluszowego niedźwiadka na prawdziwe, duże zwierzę? Tak? Nie? Niezależnie od odpowiedzi warto z Waszymi małymi czytelnikami sięgnąć po książkę „Jak rozpoznać misia”. Po pierwsze zawsze warto czytać, a po drugie to piękna, ciepła i zabawna opowieść o tym, jak nie dać się zjeść, choć my tę książkę połknęliśmy na raz.

wiek odbiorców 4-5 lat 

 

Basia i zegarek, Zofia Stanecka, wyd. Egmont

Każda książka o Basi jest czytelniczym hitem, a na półce zawsze znajdzie się miejsce na kolejne przygody. Kluczem do sukcesu tych opowieści jest chyba ich prostota. Dotykają one bowiem bezpośrednio życia każdego z nas i naszych dzieci.
Tym razem tematem przewodnim jest zegarek - Basia bardzo się  z niego cieszy, choć nie potrafi odczytać, która jest godzina. To ważna umiejętność, warto ją ćwiczyć, ponieważ dochodzą nas słuchy, że czasem odczytanie godziny na zegarze ze wskazówkami jest dla dzieci bardzo trudne. Przygody Basi nie skupiają się jedynie na umiejętności odczytania godziny. Ta krótka książka to także rozważania o poczuciu upływającego czasu oraz starzeniu się.

wiek odbiorców: 3-5 lat


Annie Barrows, Nierozłączki. Heca z opiekunką, wyd. Egmont

Annie Barrows, Nierozłączki. Lilka i Pestka biją rekord świata, wyd. Egmont

Książki o nierozłączkach są jak ich bohaterki - zawsze razem, dlatego też opisujemy je w parach. Tym razem dwie niezwykłe, niemogące się ze sobą rozstać przyjaciółki będą szukały sposobów na nudę - raz trzeba będzie uniknąć nudnego wieczoru ze starszą siostrą, a w drugiej książce nuda zabita zostanie poprzez odkrywanie niezwykłych rekorów Guinnessa. Jak to się skończy? Oczywiście nie zdradzimy Wam, ale zapewnimy, że na pewno będzie zabawnie.

wiek odbiorców 6-8 lat


Adam Studziński, Wiewiórczy zakątek. Bajka o mediach społecznościowych, wyd. Dreams

Media społecznościowe to z jednej strony niezwykle pożyteczne narzędzie służące do przekazywania wiedzy, utrzymywania kontaktów czy też robienia tysiąca innych dobrych rzeczy. Media społecznościowe są jednak również bardzo niebezpieczne, szczególnie dla dzieci. Teoretycznie, my jako dorośli, zdajemy sobie z tego sprawę, ale czy praktycznie wiemy, co to oznacza? Czy dobrodziejstwa internetu nie przysłaniają nam ogromnego niebezpieczeństwa? Aby czuć się bezpiecznie w czasie korzystania z mediów społecznościowych zachęcamy do przeczytania książki „Wiewiórczy zakątek” - chęć posiadania lajków (bardzo wielu lajków) jest tylko jednym z opisanych w niej zagrożeń jakie czyhają na naszych najmłodszych w wirtualnym świecie.

wiek odbiorców: 6-8 lat

 

Natalia UsenkoKopnięte Królestwo. Nowe zabawy z matematyką i językiem polskim, wyd. Nowa Era

Nauka nie jest wcale nudna! To super ciekawa zabawa podczas której można odkrywć nieskończoną ilość fascynującej wiedzy. Niestety czasem nadmiar szkolnych obowiązków lub niepotrzebne nikomu stereotypy przysłaniają dzieciom radość ze zdobywania nowych umiejętności i wiedzy. Na szczęści seria „Książkogry” przychodzi im z pomocą, a publikacja „Kopnięte królestwo” odczarowuje naukę matematyki oraz języka polskiego. Autorzy przygotowali również niespodziankę dla fanów gier planszowych - do książki dołączona jest gra - rozwijająca umiejętności logicznego myślenia.

wiek odbiorców: 6-9 lat

 

Małgorzata Strzałkowska, Nowe Ukryte Słowa, wyd. Nowa Era 

Jeśli chodzi o zabawę ze słowami to nie ma lepszej autorki niż Małgorzata Strzałkowska. Autorka ta od lat niepodzielnie króluje na tym polu zachwycając kolejnych czytelników. Jej nazwisko samo w sobie jest gwarantem dobrej literatury. Przekonajcie się sami, że jej wiersze są jedyne w swoim rodzaju i bawcie się słowami - tak jak my.

wiek odbiorców: 6-9 lat

 

Melania Kapelusz, Świerszczyk Bajetan próbuje zrozumieć świat, wyd. Nowa Era 

Świerszczyk Bajetan jest bardzo dobrze znany czytelnikom „Świerszczyka”. Tym razem spotykamy go na kartach książki. Składają się na nią opowiadania, w których wraz z przyjaciółmi Bajetana przeżywać będziemy całkiem zwyczajne, jak i niecodzienne przygody. Najważniejszą zaletą tej publikacji to wprowadzenie małych czytelników w świat wartości - które zbudują dobrą podstawę na całe późniejsze życie.

wiek odbiorców: 6-9 lat

 

Pozostałe nowości września: 

 

Sprawdźcie nasze zestawienia nowości z ostatnich miesięcy - może coś przypadnie Wam do gustu ;)

 

Zapraszamy do subsktybcji naszego kanału na YouTube!
Znajdziecie tam m.in. wideorecenzje książek, inspiracje oraz nasze programy o książce dziecięcej!
ZOBACZ >>

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć