Warszawa

Best Seler i tajemnica rodu Kokosów
PATRONAT CzasDzieci.pl

Best Seler i tajemnica rodu Kokosów

od 9 do 12 lat
ISBN: 978-83-08-06935-6

Pamiętacie nieustraszonego szeryfa Jarzynowa? Mamy dla was dobre wieści – Best Seler wraca do akcji!

Tym razem nasz warzywny detektyw będzie miał twardy orzech do zgryzienia… Los postawi przed nim trudne zadanie odnalezienia bratanicy opływającego w dostatki Henryka Kokosa, którego potężny ród trzęsie Owocowicami.

Kto jest zamieszany w zniknięcie Wiórki Kokos? Co mają do ukrycia Tolek Banan, Anton Antonówka i Yoko Kokos? Czy zaginięcie Wiórki ma coś wspólnego ze sprawą Delgado Awokado? I jak z nowymi detektywistycznymi wyzwaniami poradzą sobie siostry Brukselki?

Zastanawiacie się, o czym jest ten niezwykły vege kryminał? Niech wystarczą wam słowa babci Barbary, która odnalezioną w antykwariacie drugą część przygód Best Selera wręcza swoim wnuczkom…

O niesamowitym, owocowym mieście, przerażającym przetworze zagrażającym jego mieszkańcom, o tajemnicy wielkiego rodu i nieustraszonym detektywie, który do spółki ze swoimi pomocniczkami, jako jedyny może ją odkryć. Ale detektywa i jego pomocnice chyba już znacie. Zresztą, co ja wam będę opowiadała… Jeśli chcecie, przeczytajcie!

Fantastyczna lektura dla młodych czytelników z kryminalną, trzymającą w napięciu intrygą, naszpikowana – ku uciesze rodziców (!) – całą masą cytatów z kultury popularnej.

Kup teraz

Recenzje książki (Best Seler i tajemnica rodu Kokosów)

Recenzja bibliotekarza

Ostatnio na rynku wydawniczym pojawiła się prawdziwa GRATKA dla miłośników (w każdym wieku) DOBREJ powieści detektywistyczno – kryminalno-przygodowej. „Best Seler. Vege kryminał dla dzieci w każdym wieku” Mikołaja Marcela, bo o niej mowa, to druga część pasjonującej opowieści o przygodach dzielnego szeryfa Jarzynowa, który niestrudzenie rozwiązuje coraz to bardziej pogmatwane zagadki kryminalne.

 

Wspólnie z błyskotliwym Best Selerem będziemy dedukować, analizować i wyciągać wnioski, a przy okazji świetnie się bawić! Tym razem szeryf Jarzynowa wraz z dzielnymi pomocnicami – siostrami Brukselkami będzie miał do rozwiązania tajemniczą zagadkę zniknięcia Wiórki Kokos - siostrzenicy Henryka Kokosa – najpotężniejszego i najbogatszego mieszkańca Owocowic. Okazuje się, że oprócz pięknej Kokosanki zniknęli również Oliwka i Winogrono… A dodatkowo w Owocowicach pojawił się przerażający przetwór…

 

Czy Best Seler odnajdzie Wiórkę? Kto stoi za jej zniknięciem? Jakie tajemnice skrywają członkowie rodu Kokosów? Coraz więcej pytań … Czy detektywowi uda się znaleźć na nie odpowiedzi? Odsyłam do lektury tej niezwykle pasjonującej książki, która wciąga już od pierwszych stron i nie sposób się od niej oderwać. Autor z prawdziwą wirtuozerią stworzył wyjątkowy owocowo-warzywny świat, w którym wśród upersonifikowanych postaci nie jeden czytelnik odnajdzie wiele ludzkich wad i przywar.

 

Dodatkowymi atutami tej wyjątkowej powieści detektywistycznej są krótkie rozdziały, dużo dialogów, dobrze skonstruowana wartka fabuła, która wciąga czytającego już od pierwszej strony do niezwykłej rozgrywki intelektualnej oraz dynamicznie zmieniająca się akcja. Na uwagę zasługują również świetne, oryginalne czarno-białe rysunki Małgorzaty Flis, które doskonale dopełniają tę pasjonującą opowieść.

 

Gorąco polecam i z niecierpliwością czekam na kolejne książki o przygodach dzielnego Best Selerra!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć