Warszawa

Kawiarnia. Mój pierwszy biznes. Kreatywny zeszyt ćwiczeń
PATRONAT CzasDzieci.pl

Kawiarnia. Mój pierwszy biznes. Kreatywny zeszyt ćwiczeń

od 8 do 14 lat
ISBN: 978-83-937988-6-5

Palisz się do działania?

Ta książka jest dla Ciebie.

Wiesz już, że chcesz założyć swój pierwsze biznes, ale… pytania zaczynają się mnożyć. Jak zacząć? Skąd pieniądze na start? Gdzie i pod jakim szyldem? Kogo zatrudnić? Jak ustalić cenę? Co to jest mikro- i makrootoczenie przedsiębiorstwa? Czy warto myśleć tylko o sobie, czyli CSR? Mnóstwo pytań, na które odpowiedzi znajdziesz w tej książce.

 

Po prostu czytaj i działaj!

Twoja kawiarnia czeka, żeby do niej zajrzeć i wykreować całe przedsięwzięcie od początku do końca według Twojego pomysłu.

 

Lekko napisana i świetnie zilustrowana, a zarazem poważna porcja wiedzy ekonomicznej dla młodego człowieka. Przeznaczona do twórczego uzupełniania.


Jak w prosty i zabawny sposób wyjaśnić prawa ekonomii?

Najlepiej w praktyce!

?

Kup teraz

Recenzje książki (Kawiarnia. Mój pierwszy biznes. Kreatywny zeszyt ćwiczeń)

Recenzja rodzica
Książka, która uczy przedsiębiorczości

Który rodzic nie chciałby, aby jego dziecko wykazywało chęć działania i w dodatku potrafiło działać efektywnie? Gotowość do podejmowana działań i umiejętność takiego planowania, aby starania przynosiły pożądany skutek, to właśnie przedsiębiorczość.

Tylko jak tej przedsiębiorczości uczyć?

Na przykład przez odpowiednie lektury. Zdecydowanie pomocny może się okazać kreatywny zeszyt ćwiczeń autorstwa Justyny Bereźnickiej, zatytułowany „Kawiarnia. Mój pierwszy biznes”.


Autorka w swej książce krok po kroku przestawia kluczowe elementy, które składają się na pomyślne stworzenie własnego biznesu – w tym przypadku otworzenie kawiarni. Zaczyna od źródeł finansowania, a kończy na wystroju. Czyni to w bardzo przystępny dla dziecka lub nastolatka sposób, wyjaśniając przy okazji młodemu czytelnikowi takie terminy, jak np. podaż, popyt oraz odsetki. Całość okraszona jest przyjemnymi ilustracjami.


Co ciekawe, książkę z powodzeniem można czytać na przykład już, powiedzmy, z drugoklasistą przy założeniu, że będzie to forma zabawy. Z pewnością zachęci go cała masa kreatywnych ćwiczeń i zadań.

Z kolei dla starszego nastolatka książka może być impulsem do prawdziwego działania w niedalekiej przyszłości. Co może dodatkowo zachęcić, autorka zwraca się do swojego odbiory bezpośrednio i stara się dać mu poczucie, że w jego rękach jest naprawdę wiele.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć