Kraków » Wiadomości lokalne » Rodzice relacjonują » Zabierz dziecko do Starego Teatru - relacja

Zabierz dziecko do Starego Teatru - relacjapowiększ

Zabierz dziecko do Starego Teatru - relacja

Patronat CzasDzieci.pl

Kolory pomagają rozróżniać przedmioty. Gdyby było szaro, to byłoby bardzo smutno. Bez kolorów nic by nie istniało! Tak oto grupka dzieci na warsztatach w Starym Teatrze zareagowała na pytanie „po co są kolory?” zadane im na rozgrzewkę. Już po raz kolejny, Justyna Mazur przygotowała dla przedszkolaków lekcję kreatywnej zabawy, podczas gdy ich rodzice spędzili wieczór na spektaklu „Jasieński”.  

 

Jak należało się na nie przygotować? Nic prostszego! Wystarczyło zabrać ze sobą odrobinę dobrego humoru. I faktycznie, nikt o nim nie zapomniał. Po pokonaniu zawiłych korytarzy teatru, podekscytowane dzieci znalazły się w jednej z sal próbnych, wypełnionej czerwonym światłem. Tam czekały już na nie animatorki oraz wspaniała przygoda z kolorami.

 

Zastanawialiście się kiedyś jak można wykorzystać wielki fragment folii? Justyna Mazur w pierwszej kolejności zastąpiła nim papier, następnie chustę animacyjną, a wreszcie piłkę… i trzeba przyznać, że każde z tych pomysłów rozbudziło w dzieciach wyobraźnię i mnóstwo pozytywnej energii.

 

Na początku, musiały się oczywiście przedstawić oraz zdradzić, jakie są ich ulubione kolory, dowiadując przy okazji o istnieniu miętowego, herbacianego, czy kawowego. Następnie, miały za zadanie wymyślić jak największą ilość skojarzeń z dominującymi na sali barwami i zobrazować je na ścianie.

 

Zastanawiały się także, czym są poszczególne emocje i czy mają one kolory, spierając się między innymi o to, czy marzenia są żółte, czy może niebieskie. Aby wcielić w życie swoje wnioski i pokazać jakie kolory mają w sobie, każdy uczestnik leżąc na przezroczystej folii, został odrysowany i stworzył własnego ‘ludka’. Jedni pomalowali go całego na zielono, a inni użyli do tego wszystkich dostępnych farb, chcąc wyrazić jak różne uczucia w nich drzemią.

 

Gdy wspólne arcydzieło było już gotowe, posłużyło im do zabawy. Trudno opisać radość, jaka zapanowała na sali, gdy kolorowa folia zaczęła unosić się w górę i w dół, przykrywając skaczące pod nią dzieci.

 

Na koniec ponownie zasiadły one w kółku i zobaczyły, jak z materiału pełnego ich wizerunków powstaje wielka, kolorowa piłka. Ostatnia gra symbolizowała więc, że choć wszyscy jesteśmy różni, to tworzymy jedną całość i przypominała o wartości jaką jest przyjaźń.

 

Co było szczególnie godne podziwu, to ogromna aktywność i zaangażowanie każdego z uczestników. Widząc ich rozpromienione twarze nie miałam wątpliwości, że już nie mogą się doczekać kolejnych twórczych warsztatów i na pewno będą chciały wrócić do Starego Teatru. Bo czy to nie fantastyczne, że w tym samym miejscu i czasie rodzice mogą zażywać kultury, a ich pociechy świetnie i mądrze się bawić? 

 

 Justyna Łabno


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Warsztaty czekoladowe dla dzieci w Stopklatce więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne » Rodzice relacjonują
Happening Cracovia Danza - relacja

Happening Cracovia Danza - relacja

Tanecznym krokiem, wspólnie z przechodniami i uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Smoleńsk, Balet przywołał wiosnę, która trochę nieśmiało przedzierała się promieniami słońca przez chmury. więcej »
Baranki Dzieciom - nasza relacja!
Patronat CzasDzieci.pl

Baranki Dzieciom - nasza relacja!

Dzieci od 4 roku
Prawdziwe, studyjne kino to jednak ciągle magia. Szczerze wszystkim polecam niedzielny seans w Kinie pod Baranami – dla dzieci będzie on zabawny i przyjemny, a dla dorosłych stanie się nostalgiczną podróżą do przeszłości. więcej »
Zwierzęta w Krakowie, czyli jeże, jerzyki i kompania

Zwierzęta w Krakowie, czyli jeże, jerzyki i kompania

Czy gniewosz się na kogoś gniewa? Ssak to, gad czy inne licho? Czy jerzyki to małe jeże? A modraszek? Kim jest? Ktoś go widział? więcej »
Festiwal Teatrów Dla Dzieci 2017 - nasza relacja
Patronat CzasDzieci.pl

Festiwal Teatrów Dla Dzieci 2017 - nasza relacja

Nie ma zimy bez teatru! Od ponad dwudziestu lat w czasie zimowych ferii młodzi Krakowianie zasiadają na widowni Nowohuckiego Centrum Kultury. Tegoroczna edycja trwa od 30 stycznia do 10 lutego, a w programie prócz 10 przedstawień zaprezentowanych przez grupy teatralne z całej Polski więcej »
Poskramiacze tajemnic, czyli mali detektywi na tropie duchów
Patronat CzasDzieci.pl

Poskramiacze tajemnic, czyli mali detektywi na tropie duchów

Dzieci od 6 lat
Kim były Kasylda i Leonora? Jak odgaduje się ukryte hasła? Co mieściło się na starej mapie, a co oznaczały tajemnicze cyfry w notesie? My już wiemy, bo byliśmy na spacerze detektywistycznym z Fishką! więcej »
Sąsiedzkie świąteczne śpiewanie

Sąsiedzkie świąteczne śpiewanie

W przedświąteczną sobotę, 17 grudnia, w Klubie „Jędruś” w Nowej Hucie rodziny z dziećmi, młodzież i mieszkańcy Nowej Huty miały okazję posłuchać i zaśpiewać bożonarodzeniowe kolędy w języku bułgarskim, ukraińskim i polskim. więcej »
Zabierz dziecko do Starego Teatru - relacja
Patronat CzasDzieci.pl

Zabierz dziecko do Starego Teatru - relacja

Podczas gdy opiekunowie oglądali "Jasieńskiego", najmłodsi uczestniczyli w kreatywnych warsztatach w sali obok. Co się tam działo? Przeczytajcie naszą relację! więcej »
Warsztaty czekoladowe dla dzieci w Stopklatce

Warsztaty czekoladowe dla dzieci w Stopklatce

To najbardziej słodkie warsztaty w Krakowie! A pracom nad własną tabliczką czekoladą towarzyszą niezwykłe (i bardzo apetyczne!) opowieści. Przeczytajcie naszą relację! więcej »
Dinozaury na dużym ekranie
Patronat CzasDzieci.pl

Dinozaury na dużym ekranie

Jeśli późnym piątkowym popołudniem tłumy zmierzają w kierunku Kina Kijów, to znak, że zaraz zacznie się Małopolska Noc Naukowców! więcej »
Jubileusz 10-lecia CzasDzieci.pl i Gala wręczenia nagród Słoneczniki 2016
Patronat CzasDzieci.pl

Jubileusz 10-lecia CzasDzieci.pl i Gala wręczenia nagród Słoneczniki 2016

Portal czasdzieci.pl nie jest już maluchem po omacku stawiającym kroki, ale poważnym 10-latkiem, który wie, czego chce i kim chce zostać jak dorośnie. Za to Słoneczniki 2016 jest już liczącym się plebiscytem na najlepsze inicjatywy dla dzieci. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Słoneczniki 2019

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.  
5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

Psy są najlepszymi przyjaciółmi naszych dzieci! Jednak by nawiązać przyjaźń ze zwierzakiem domowym, dzieci powinny nauczyć się jak bezpiecznie obchodzić się z czworonogami!  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019