Kraków

Dukaty Decjusza czyli edukacja, zabawa i nocleg w Willi Decjusza.

Dukaty Decjusza czyli edukacja, zabawa i nocleg w Willi Decjusza.

Instytut Kultury Willa Decjusza rozpoczyna nabór do kolejnej edycji programu edukacyjnego „Dukaty Decjusza”, skierowanego do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych z Krakowa i małopolski.

 

„Dukaty Decjusza" to unikatowy program edukacyjny popularyzujący wiedzę o ekonomii w perspektywie historycznej i współczesnej, obejmujący historię i rolę pieniądza, politykę monetarną i numizmatykę. Podczas warsztatów uczestnicy

dowiadują się także wielu ciekawostek o życiu Justusa Decjusza - pierwszego właściciela Willi, sekretarza króla Zygmunta Starego, zwierzchnika mennic

koronnych, a także autora traktatów ekonomicznych epoki renesansu prowadzącego burzliwy spór z Kopernikiem na temat reformy monetarnej.

 

Poza wykładami i warsztatami, program Dukatów obejmuje także zwiedzanie zabytkowego kompleksu pałacowo-parkowego Willi Decjusza, oraz nocleg w salach zabytkowej Willi Decjusza.

 

Co roku w programie bierze w nim udział kilkuset uczniów z kilkunastu szkół z Krakowa i małopolski.

 

Udział w programie jest częściowo odpłatny, uczestnicy ponoszą wyłącznie koszt wyżywienia (obiadokolacji i śniadania). Szkoły zainteresowane udziałem w programie mogą zgłaszać się do koordynatora programu pod adresem mailowy:

willa@willadecjusza.pl

 

Więcej o programie:

https://willadecjusza.pl/edukacja/dla-szkol

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć