Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów

Ostatnio dodane odpowiedzi:

Tematyka - słuch:

Implant słuchowy

Witam, mam pytanie co Pani sadzi o implancie w naszej sytuacji córeczka ma 2 lata i 2 miesiące, mówi całymi zdaniami, według logopedy mowa rozwija się książkowo, rozumie polecenia, czyta samogłoski,... więcej »

Niedotlenienie a mowa

Moja córka ma 27 miesięcy i jej zasób słów jest bardzo ubogi. Nie chce powtarzać nowych wyrazów. Mówi wtedy po prostu "nie", jak ją proszę o powtórzenie. Rozumie praktycznie wszystko, co się... więcej »

Dziecko z MPD

Witam ponownie Pani Profesor, Chciałam się dowiedzieć, co zrobić w sytuacji dziecka z MPD, gdy nie ma możliwości wydechu przez usta? Chłopczyk dmucha tylko noskiem, a podczas próby jego delikatnego... więcej »

Zakotwiczenie rdzenia, słaba mowa

Dzień dobry! U mojego 2,5-letniego syna stwierdzono zakotwiczenie rdzenia kręgowego, czego objawem są problemy z chodzeniem, stopy płasko-koślawe, asymetria, problemy z trzymaniem moczu oraz globalne... więcej »

Zaburzenia mowy u dwulatka

Witam, Mój 2-letni synek mówi kilka słów takie jak: Nie, Ola czasem wyjdzie mu Ala i od 3 dni czasem powie mama. Bardzo dużo mówi po swojemu, jak mu zadam pytanie, to odpowiada w swoim języku.... więcej »

8 -atek nie mowi

Witam, Mam ogromną prośbę... Opiekuję się chłopcem z upośledzeniem ruchowym, który ma 8 lat i nie mówi (natomiast wszystko rozumie). Przyjechał z rodzicami do Irlandii niedawno i nadal oczekuje... więcej »

Wyodrębnianie głosek

Witam, Moja 4-letnia córka nie potrafi wyodrębniać głosek w nagłosie słowa, czy ma jeszcze na to czas, czy słuch fonematyczny jest zaburzony? Ola więcej »

3-miesięczne dziecko z głębokim niedosłuchem

Witam, Dowiedzieliśmy się właśnie, że nasza córeczka kończąca 12 tygodni ma głęboki niedosłuch na obu uszach. Zaczynamy walczyć o jej rozwój ogólny, rozwój mowy... Proszę nam podpowiedzieć,... więcej »

Szczepionka i autyzm

Mój synek Antoś ostatnią szczepionkę miał mając rok i 7 miesięcy. Dwa miesiące później zauważyłam w nim pewne niepokojące zmiany. Wcześniej gaworzył, nie mówił nic ale potrafił powiedzieć... więcej »

5-letni chlopczyk z zespolem downa, nie gryzie i bardzo mało mówi

Ignaś jest po operacji serca, którą miał kilka miesięcy po urodzeniu. Niestety tak się zdarzyło, że podczas naszych dwóch dłuższych pobytów w szpitalu był karmiony sondą. Trochę czasu upłynęło... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Kino na Czasie

To już kolejny weekendowy poranek w Multikinie. Nasze najmłodsze pociechy mają okazję obejrzeć film z ich ulubionymi bohaterami, miło spędzić czas, a w wybranych kinach skorzystać z dodatkowych...  

Wakacje na Czasie!

Jak wakacje, to tylko na rodzinnym kempingu!

Jak wakacje, to tylko na rodzinnym kempingu!

Oto pomysł na udany wypoczynek z dziećmi - najlepsze kempingi w Europie. Jeśli jeszcze nie masz planów na nadchodzące lato lub weekend majowy - koniecznie przejrzyj ofertę kempingów Vacansoleil.  

Nowinki

Wracać, czy nie wracać? Oto jest pytanie

Wracać, czy nie wracać? Oto jest pytanie

Każda z pracujących mam wie, jakiego wysiłku wymaga łączenie roli rodzica, pracownika i ?gospodyni domowej?. Kobiety stają zatem przed...  
Rodzicu, Podziel się doświadczeniem!

Rodzicu, Podziel się doświadczeniem!

Serwis Pierwsze Kroki powstał w odpowiedzi na potrzeby czytelników Czas Dzieci i jako miejsce spotkania rodziców, którzy chcą dzielić...  

Wideoprezentacja na Czasie

Pola mówi - nowa seria dla najmłodszych

Pola to bohaterka nowej serii dla najmłodszych czytelników. Dziewczynka mierzy się z wszystkimi wyzwaniami codzienności, z jakimi spotykają się małe dzieci. Zobaczcie jak wyglądają przygody Poli!  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Odchudzamy dzieci1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019