Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda

Prof. Jagoda Cieszyńska

Psycholog, logopeda

Profesor Uniwersytetu Pedagogicznego, przez 28 lat pracowała jako psycholog i logopeda w Zespole Diagnozy i Terapii. Prowadzi badania naukowe obejmujące zagadnienia dotyczące problemów związanych z dysleksją, dwujęzycznością i dyglosją, nabywania i rozwoju systemu językowego dzieci niesłyszących, metod diagnozowania dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej (autystycznych, z alalią, z afazją, z Zespołem Aspergera z porażeniem mózgowym oraz obniżeniem sprawności intelektualnej)a także metod badania rozwoju funkcji poznawczych u dzieci w wieku niemowlęcym, poniemowlęcym i przedszkolnym.

Jest autorką 6 książek i serii logopedycznej "Kocham czytać"

Odpowiedzi i porady:

Moja córka ma autyzm

Witam Pani Profesor. Mieszkam w Łodzi i jestem mamą Justyny. Moja córka ma 10 lat i jest jedynaczką. Zaczęła mówić w wieku 6 lat było to drastyczne przeżycie. Z powodu braku mowy został zdiagnozowany:... więcej »

3-letni Wojtuś

Witam. Mam synka który skończył w czerwcu 3 latka - niedawno zaczął mówić. Do tej pory - choć lekarz nie potwierdzał moich obaw - nie rozwijał się na równi z rówieśnikami (mamy jeszcze dwoje... więcej »

Połykanie niemowlęce

Mój syn Marcin ma 8,5 lat. Zaczął mówić bardzo wcześnie, świetnie się rozwijał językowo. Obecnie jednak zaczyna mówić między - zębowo podczas realizacji głosek ciszących. Zawsze w wolej... więcej »

Dziecko z zespołem downa

Chciałabym prosić o wykaz literatury, która pomogłaby w wychowywaniu dziecka z zespołem Downa. Dziecko ma obecnie 3 lata, dziewczynka. Pytanie przysłała pani Maria więcej »

Nauka czytania

Właśnie przeczytałam o serii "Kocham czytać". Jestem nauczycielem w szkole specjalnej, uczę w początkowym etapie, dzieci umiarkowane, z zaburzeniami w mówieniu, piszące po śladzie. Zastanawiam... więcej »

Mój syn nie słyszy

Witam Panią Profesor, jestem mamą 2 letniego Pawełka, któremu w grudniu ubiegłego roku wszczepiono implant. Na początku syn robił postępy, ale teraz zrywa implant (kilka razy był w naprawie).... więcej »

Literka "R"

Synek ma 4 lata, mimo ćwiczeń rolowania języka, dotykania wibrującej przy zgłosce r brody, pokazywania jak układa się język nie jestem w stanie oduczyć się literki l zamiast r. Konsultujący... więcej »

Nasze dziecko nie chce mówić

Pani Profesor, nasza córeczka ma 2 latka i dwa miesiące i nie chce zacząć mówić. Zna praktycznie tylko 10 słów. Dużo z nią mówimy, czytamy i bawimy się, ale niestety nie przynosi to skutków.... więcej »

Dziecko po opryszczkowym zapaleniu mózgu

Witam mam pytanie, czy dziecko które po opryszczkowym zapaleniu mózgu mówi nie wyraźnie i wiele rzeczy, które ma zrobić rozumie, ale cały czas zapomina jak to się robi, nie umie odpowiedzieć... więcej »

Brak realizacji głoski "r"

Witam. Mam pytanie dotyczące mojego sześcioletniego syna, który nie wymawia głoski r. Zamiast tego pojawia się litera l. Brat bliźniak zaczął wymawiać tę głoskę miesiąc temu. Dodam jeszcze,... więcej »


Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda - Artykuły

Nauka czytania

Nauka czytania

Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda
Metoda oparta jest na założeniu, że we wczesnych etapach rozwoju dziecka konieczna jest równomierna stymulacja obu półkul mózgowych. Proponujemy więc strategie prawo i lewopółkulowe. więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Warto zobaczyć