Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Joanna Rąpała - Stomatolog dziecięcy

Joanna Rąpała

Stomatolog dziecięcy

"Ukończyłam AM Wydział Lekarski Oddział Stomatologii w Lublinie. Od 18 lat zajmuję się leczeniem dzieci i dorosłych. Stworzyłam autorski program współpracy z dziećmi ("Pan Krokodyl"), który umożliwia, stosując techniki psychologiczne, współpracę z pacjentami ze stresem stomatologicznym. Prowadziłam w latach 2004-2008 program edukacyjno-profilaktyczny w przedszkolach i szkołach warszawskich. Udzielam się w roli eksperta na portalach CzasDzieci, WegeMaluch, ABC Zdrowie i innych. Mam w swoim dorobku kilka artykułów, które poruszają tematykę stresu stomatologicznego oraz metod radzenia sobie z nim. Specjalizuję się w stomatologii dziecięcej oraz profilaktyce ortodontycznej. Od kilku lat intensywnie rozwijam się w dziedzinie ortodoncji Prywatnie jestem mamą cudownej Zosi oraz właścicielką charta angielskiego, z którym aktywnie spędzam czas na długich spacerach i bieganiu."

Miejsce praktyki zawodowej:
Ochota na uśmiech , Malo clinic Poland, Kal-med Raszyn

Odpowiedzi i porady:

Porada

Witam! Stan uzębienia u mojego 3-letniego syna jest tragiczny. Częściowo my, jako rodzice za to odpowiadamy, gdyż pozwalamy mu pic w nocy z butelki, jednak maluch jest po tzw. przejściach. Leczony... więcej »

Guma do żucia a zdrowie ząbków

Dzień dobry! Mój syn ma 3 lata jego górne ząbki są bardzo zniszczone, praktycznie 4 górnych przednich prawie wcale nie ma. Ząbki myjemy codziennie rano i wieczorem i reszta ząbków się trzyma... więcej »

Przebarwienie zęba u 3- latka

Moja córeczka przewróciła się. Po kilku dniach zauważyłam przebarwienie jedynki górnej. Ząb ten stal się szary. Powiedziano mi, że mam tego zęba obserwować, ale za bardzo nie rozumiem o co... więcej »

Amalgamat

Moja córka miała założone amalgamaty do mlecznych zębów, czy to może być przyczyną uczulenia? Jest alergikiem i AZS. Testy wykazały, że jest uczulona na kobalt. Pytanie przysłała pani... więcej »

Czy nie za wcześnie na aparat?

Moja córeczka ma 2,5 roku. Od roku jeździmy z nią do ortodonty(ma wadę zgryzu-jej dolna szczęka jest wysunięta do przodu). Do tej pory nosiła aparacik (czapeczkę z doczepianą bródką) w celu... więcej »

Czy to próchnica?

Droga Pani stomatolog. Mój bratanek ma zaledwie 2 lata i 4 m-ce a jego przednie zęby są w straszliwym stanie: mają zielono - czarną barwę a co gorsza kruszą się. Zauważyłam także, że dziecko... więcej »

wypadanie plomb

Mam pytanie czy jest normą, że u czterolatka po założeniu plomby kolorowej lub utwardzanej światłami po kilku dniach one wypadają. Z synem byłem na 13 wizytach i za każdym razem sytuacja się... więcej »

Ząbki

Mój syn ma 4 lata chodź codziennie myje zęby ma dużą próchnice. O wizycie u dentysty nie chce słyszeć a poza tym żaden dentysta nie chce nawet spróbować go przekonać, że to trzeba za borować,... więcej »

Aparat ortodontyczny u trzylatki

Witam! Moja trzyletnia córeczka ma wysunięte do przodu górne jedynki i wydaje mi się, że jest to powodem jej seplenienia. Cały łuk jest bardziej trójkątny niż owalny. Czy wady zgryzu w tym wieku... więcej »

Biel zębów

Jak można tanimi środkami doprowadzić do bieli zębów? Pytanie przysłała pani Magda więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć