Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Joanna Rąpała - Stomatolog dziecięcy

Joanna Rąpała

Stomatolog dziecięcy

"Ukończyłam AM Wydział Lekarski Oddział Stomatologii w Lublinie. Od 18 lat zajmuję się leczeniem dzieci i dorosłych. Stworzyłam autorski program współpracy z dziećmi ("Pan Krokodyl"), który umożliwia, stosując techniki psychologiczne, współpracę z pacjentami ze stresem stomatologicznym. Prowadziłam w latach 2004-2008 program edukacyjno-profilaktyczny w przedszkolach i szkołach warszawskich. Udzielam się w roli eksperta na portalach CzasDzieci, WegeMaluch, ABC Zdrowie i innych. Mam w swoim dorobku kilka artykułów, które poruszają tematykę stresu stomatologicznego oraz metod radzenia sobie z nim. Specjalizuję się w stomatologii dziecięcej oraz profilaktyce ortodontycznej. Od kilku lat intensywnie rozwijam się w dziedzinie ortodoncji Prywatnie jestem mamą cudownej Zosi oraz właścicielką charta angielskiego, z którym aktywnie spędzam czas na długich spacerach i bieganiu."

Miejsce praktyki zawodowej:
Ochota na uśmiech , Malo clinic Poland, Kal-med Raszyn

Odpowiedzi i porady:

Wędzidełko

Witam serdecznie. Byłam z moją sześcioletnią córeczką u ortodonty, który stwierdził, że konieczne jest nadcięcie wędzidełka wargi górnej, ale niestety nie poinformował mnie, dlaczego konieczny... więcej »

Gwarancja na plomby

Witam. Wiem, że nie chodzi o dziecko, ale może Pani mi pomoże. Chciałbym wiedzieć jak długa jest gwarancja na plomby światłoczułe i czy muszę znowu płacić za ich robienie? Z góry dziękuję. Pytanie... więcej »

Czy to wada zgryzu?

Mój dwu letni synek ma ząbki dolne wysunięte do przodu, tzn. jak się śmieje nie widać mu górnych ząbków tylko dolne. Czy to się koryguje i czy już powinnam coś z tym robić? Pytanie przysłała... więcej »

Mycie ząbków (problem z nalotem u malucha)

Witam, mam synka 3 letniego i nie chce mi myc ząbków pasta do zębów. Próbowałam kupować mu najróżniejsze pasty i żadnego efektu a zauważyłam nalot na jego dwóch z przodu ząbkach. Byłam... więcej »

Mycie zębów od czego zacząć?

U mojego dziecka zaczynają pojawiać się pierwsze mleczne zęby. Od jakich środków zacząć i jak zachęcić dziecko do tego codziennego obowiązku? Nadesłała: Marta więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć