Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Joanna Rąpała - Stomatolog dziecięcy

Joanna Rąpała

Stomatolog dziecięcy

"Ukończyłam AM Wydział Lekarski Oddział Stomatologii w Lublinie. Od 18 lat zajmuję się leczeniem dzieci i dorosłych. Stworzyłam autorski program współpracy z dziećmi ("Pan Krokodyl"), który umożliwia, stosując techniki psychologiczne, współpracę z pacjentami ze stresem stomatologicznym. Prowadziłam w latach 2004-2008 program edukacyjno-profilaktyczny w przedszkolach i szkołach warszawskich. Udzielam się w roli eksperta na portalach CzasDzieci, WegeMaluch, ABC Zdrowie i innych. Mam w swoim dorobku kilka artykułów, które poruszają tematykę stresu stomatologicznego oraz metod radzenia sobie z nim. Specjalizuję się w stomatologii dziecięcej oraz profilaktyce ortodontycznej. Od kilku lat intensywnie rozwijam się w dziedzinie ortodoncji Prywatnie jestem mamą cudownej Zosi oraz właścicielką charta angielskiego, z którym aktywnie spędzam czas na długich spacerach i bieganiu."

Miejsce praktyki zawodowej:
Ochota na uśmiech , Malo clinic Poland, Kal-med Raszyn

Odpowiedzi i porady:

Kły

Mój syn ma 11 lat i jak na razie nie ma jeszcze kłów stałych. Sprawdzając czy ma te zęby na wyczucie pod palcem trzy są dobrze widoczne a po jednej stronie po lewej na dole nic nie widać. Czy... więcej »

Luka miedzy górnymi jedynkami

Moja prawie 3 letnia, córka ma odkąd pamiętam lukę miedzy górnymi jedynkami. Smoczka nie ssie od drugiego roku życia, nie pije z butelek(ze smoczkiem), nie ssie kciuka. Czy ta wada zostanie jej... więcej »

Plombowanie jedynek?

Witam. Mam problem, bo córcia była właśnie na drugiej serii lapisowania jedynek i wygląda to po prostu brzydko i chciałabym założyć jej plombę czy można oczyścić lapis i zaplombować to?... więcej »

Czyżby ząbkowanie?

Witam. Mam następujące pytanie. Nasz synek za parę dni skończy trzy miesiące. Mniej więcej od dwóch tygodni ślini się bardzo a od jakiegoś tygodnia wkłada rączki, a zwłaszcza pięści (i... więcej »

zęby stałe

Witam. Mam siedmioletniego niepełnosprawnego z MPD syna, któremu właśnie wyżyna się stała jedynka nic nie było by w tym dziwnego gdyby wychodziła ona prosto a problem polega na tym, że wychodzi... więcej »

Zęby mojej 12 letniej córki

Moja córka ma nadwrażliwość zębów stosowała już wszystkie pasty do zębów, jakie wyprodukowano i nic jej nie pomaga. Proszę powiedzcie jak temu zaradzić. Pytanie przysłała pani Martyna więcej »

Słodycze a zdrowe zęby

Witam! W jakim stopniu słodycze przeszkadzają w dbaniu o zdrowe zęby u dzieci w wieku 2-3 lat? więcej »

Próchnica u 5 latka. Pomocy!

Witam. Mój synek ma prawie 5 lat, niestety jak miał 2 lata zaczęły psuć mu się ząbki. Górne jedynki i dwójki miał lapisowane, teraz już nie ma jednej dwójki, bo zrobił mu się stan zapalny... więcej »

Czy to próchnica?

U mojej 15 miesięcznej córeczki na dolnych ząbkach pojawił się tuż przy dziąsłach czarny nalot. Czy to próchnica?? Bardzo dbamy o ząbki małej, pediatra przypisała córce fluor w kropelkach,... więcej »

Ropienie ząbków u 2 latki

Witam mojej 21-miesięcznej córce wyrzynają się ząbki. Nie byłoby w tym nic niepokojącego gdyby nie przykry zapach ropy wydobywający się z jej ust. Sprawdzałam córce czy nie ma żadnej dziury,... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć