Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Asperger u 7,5-letniego chłopca

Witam,

syn został zdiagnozowany w poradni psychologicznej jako dziecko z ZA. Nikt jednak nie porozmawiał z nami, rodzicami, jak z dzieckiem postępować, na co zwracać uwagę, czego unikać... Gdzie można uzyskać taką pomoc? Nie stać mnie na psychologa prywatnego. Od września syn idzie do pierwszej klasy i tym większe są moje obawy. Proszę o pomoc.

Janina
mgr Magdalena Gaweł - psycholog kliniczny

mgr Magdalena Gaweł

psycholog kliniczny

Odpowiedź:

Szanowna Pani,

 

bardzo mi przykro, że nikt nie wsparł Państwa po diagnozie, sama rozmowa jednak nie wystarczy, syn potrzebuje terapii (jeśli nie stać Państwa na prywatnego specjalistę, proszę ponownie udać się do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej). Z diagnozą ZA można (ale to nie przymus!) się starać o orzeczenie o niepełnosprawności, a po jego uzyskaniu można wnioskować np. o potrzebie kształcenia specjalnego. Przed Panią długa droga, warto zacząć od zapoznania się ze stroną www.asperger.org.pl, polecam też lekturę książki "Językowa interpretacja świata osób z zespołem Aspergera (prof. Marta Korendo).

 

Z poważaniem

Magdalena Gaweł

Zobacz inne porady w tematyce: zespół aspergera, autyzm

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Warto zobaczyć