Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Problem z 10-latkiem

Witam,

mam problem z 10-letnim synem. Od jakiegoś czasu klepie kolegów i koleżanki po pupie, dokucza im, mówi brzydkie słowa, kłamie, mówi, że to nie prawda, dzieci skarżą na niego. Boję się, żeby to nie miało innych konsekwencji. Wcześniej tak nie było. Mimo to dobrze się uczy. Oczywiście zabrałam mu telefon, nie gra na komputerze i nie ogląda telewizji. Po prostu mi pomaga albo uczymy się w tym czasie.

Marta
Wiktoria Jaciubek - psycholog rodzinny

Wiktoria Jaciubek

psycholog rodzinny

Odpowiedź:

Szanowna Pani,

 

najlepiej udać się do psychologa lub pedagoga szkolnego w celu konsultacji i omówienia niepokojących według Pani zachowań. Jeżeli w szkole specjalista nie jest dostępny, to można umówić się na spotkanie z psychologiem dziecięcym w rejonowej poradni psychologiczno-pedagogicznej lub w prywatnej poradni psychologicznej.

 

Z poważaniem

Wiktoria Jaciubek

Zobacz inne porady w tematyce: problemy z zachowaniem, rówieśnicy

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć