Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Problem z 6-latkiem

Witam,

mój syn ma 6 lat, chodzi do zerówki. Problem polega na tym, że syn na zajęciach grupowych ma problem ze skupieniem, konkretnie to zawsze musi kogoś szturchać, pchnąć, dźga palcami inne dzieci, czasem robi różne dziwne rzeczy niezrozumiałe dla mnie i męża. Nie potrafi skupić się na słuchaniu poleceń Pani ze szkoły czy też trenera. Na treningu, zamiast słuchać co ma zrobić, to po fakcie obserwuje inne dzieci żeby wiedzieć co robić. Ma również dużo do powiedzenia, podczas gdy powinien zachować ciszę. Czasem gdy do niego mówię, sprawia wrażenie wyłączonego lub odwrotnie - wydaje mi się, że słucha dokładnie, po czym nagle mówi coś zupełnie na inny temat, tak jakbym ja nic nie mówiła. W domu potrafi się ładnie bawić, rysować. Wydaje mi się, że czas adaptacji w przedszkolu i na treningach był długi, bo to już 4 rok. Już nie wiemy w jaki sposób do niego dotrzeć?

Magda
Wiktoria Jaciubek - psycholog rodzinny

Wiktoria Jaciubek

psycholog rodzinny

Odpowiedź:

Szanowna Pani,

 

radziłabym udać się rejonowej poradni psychologiczno-pedagogicznej w celi wykonania badań pedagogicznych i psychologicznych syna. Specjaliści przeprowadzą odpowiednie testy i obserwację, a na tej podstawie określą źródła trudności dziecka oraz zalecą odpowiednie metody pracy.

 

Z poważaniem

Wiktoria Jaciubek

Zobacz inne porady w tematyce: problemy z zachowaniem, problemy z koncentracją

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć