Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów

Kontakt z synem na Święta

Dzień dobry,

mam do państwa pytanie odnośnie kontaktów z synem 7-letnim w Święta. Jak jest korzystniej dla dobra dziecka ustalić kontakty w Święta Bożego Narodzenia i
Wielkiej Nocy. Czy powinno spędzać jedno ze Świąt w całości na przemian z jednym z rodziców? Czy korzystniej jest dzielić każde święto na pół, z każdym rodzicem? Nadmienię, że mieszkam w odległości ok 40 kilometrów od stałego miejsca zamieszkania syna.

Pozdrawiam
Robert
Renata Trojan - Psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień, socjoterapeuta

Psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień, socjoterapeuta

Renata Trojan

Odpowiedź:

Witam Pana,

 

zachęcam przede wszystkim do rozmowy z mamą chłopca i wspólnego wcześniejszego podjęcia decyzji o tym, co dla syna będzie najlepsze. Państwo najlepiej znacie swoje dziecko i jego potrzeby. Warto także o to zapytać chłopca, ale nie wymuszać na nim podjęcia decyzji. To rola Państwa - rodziców.
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaki sposób spędzenia świąt jest korzystniejszy. Czasem dzieci bardzo przeżywają gwałtowne zmiany w sytuacji życiowej: wyjazdy, zmiany miejsca pobytu, osoby, które się nim opiekują. Również są dzieci, które lubią na krótko wyjechać z domu i zaraz do niego wrócić. Jaki jest Pana syn, jakie są jego potrzeby i możliwości adaptacyjne wiecie tylko Państwo - jego tata i mama. Pan nic na ten temat nie pisze. Odległość nie ma tu najmniejszego znaczenia. Jeżeli są chęci i dobra wola ze strony obydwojga rodziców, święta można zorganizować tak, aby wszyscy mogli się cieszyć czasem spędzonym z bliskimi.

 

Pozdrawiam serdecznie,
Renata Trojan

Zobacz inne porady w tematyce: rodzina, rozłąka

Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.
Pomysły na słodką zabawę!

Pomysły na słodką zabawę!

Chcemy pokazać Wam, że możecie odczarować nudne podwieczorki, wykorzystując znany i lubiany przez wszystkich? budyń! Oto kilka sposobów na słodką zabawę z wykorzystaniem budyniowych słodkości!  
Czy słyszysz pukanie do drzwi? To wiosna...!

Czy słyszysz pukanie do drzwi? To wiosna...!

Jak naprawdę sprawić by wiosna zagościła zarówno w nas, jak i w naszym domu? Zaangażuj dzieci we wspólne zapraszanie wiosny! Może stworzycie nową rodzinną tradycję?  

Nowinki

Tydzień z Charakterami - dzień pierwszy

Tydzień z Charakterami - dzień pierwszy

Poznaj sztukę dobrego życia z magazynem psychologicznym „Charaktery”. Sprawdź, dokąd może doprowadzić Cię podróż w nieznane!  
Październikowy numer magazynu GAGA

Październikowy numer magazynu GAGA

Październikowy numer magazynu GAGA już dostępny w sprzedaży w promocyjnej cenie 4,99 zł  
Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Po powrocie ze szkoły dzieci raczej nie myślą o nauce. Jak sprawić, by ten etap dnia nie kojarzył się dziecku ze żmudnym wykonywaniem obowiązków a był przyjemnością?  

Wideorecenzja na Czasie

Szkoła magicznych zwierząt

Zobaczcie koniecznie naszą recenzję książki "Szkoła magicznych zwierząt"! Ta szkoła skrywa tajemnicę!  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Odchudzamy dzieci1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019