Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów

Kontakt z synem na Święta

Dzień dobry,

mam do państwa pytanie odnośnie kontaktów z synem 7-letnim w Święta. Jak jest korzystniej dla dobra dziecka ustalić kontakty w Święta Bożego Narodzenia i
Wielkiej Nocy. Czy powinno spędzać jedno ze Świąt w całości na przemian z jednym z rodziców? Czy korzystniej jest dzielić każde święto na pół, z każdym rodzicem? Nadmienię, że mieszkam w odległości ok 40 kilometrów od stałego miejsca zamieszkania syna.

Pozdrawiam
Robert
Renata Trojan - Psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień, socjoterapeuta

Psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień, socjoterapeuta

Renata Trojan

Odpowiedź:

Witam Pana,

 

zachęcam przede wszystkim do rozmowy z mamą chłopca i wspólnego wcześniejszego podjęcia decyzji o tym, co dla syna będzie najlepsze. Państwo najlepiej znacie swoje dziecko i jego potrzeby. Warto także o to zapytać chłopca, ale nie wymuszać na nim podjęcia decyzji. To rola Państwa - rodziców.
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaki sposób spędzenia świąt jest korzystniejszy. Czasem dzieci bardzo przeżywają gwałtowne zmiany w sytuacji życiowej: wyjazdy, zmiany miejsca pobytu, osoby, które się nim opiekują. Również są dzieci, które lubią na krótko wyjechać z domu i zaraz do niego wrócić. Jaki jest Pana syn, jakie są jego potrzeby i możliwości adaptacyjne wiecie tylko Państwo - jego tata i mama. Pan nic na ten temat nie pisze. Odległość nie ma tu najmniejszego znaczenia. Jeżeli są chęci i dobra wola ze strony obydwojga rodziców, święta można zorganizować tak, aby wszyscy mogli się cieszyć czasem spędzonym z bliskimi.

 

Pozdrawiam serdecznie,
Renata Trojan

Zobacz inne porady w tematyce: rodzina, rozłąka

Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Słoneczniki 2019

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.  

Temat na Czasie!

Boomerang to miejsce, w którym znajdziesz Twoje ulubione filmy rysunkowe, wideo i bezpłatne gry. Graj w gry ze swoimi ulubionymi postaciami z kanału Boomerang, takimi jak Scooby-Doo czy Tom i Jerry.  

Nowinki

Metody prowadzenia zajęć korekcyjnych w przedszkolu

Metody prowadzenia zajęć korekcyjnych w przedszkolu

Gimnastyka korekcyjna w przedszkolu wymaga stosowania metody spójnej i zindywidualizowanej.  
Maluszki na brzuszki

Maluszki na brzuszki

Częstym powodem rehabilitacji są konsekwencję wynikające z tego, iż dziecko w swoim wczesnym rozwoju nie doświadczyło pozycji leżenia...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019