Wrocław

Budujemy statki nad Odrą. Twoje dziecko będzie zachwycone

Budujemy statki nad Odrą. Twoje dziecko będzie zachwycone

Ten rok we Wrocławiu, ze względu na Europejską Stolicę Kultury, obfituje w wiele atrakcji dla mieszkańców i turystów. Staramy się ze Stasiem intensywnie z nich korzystać, będąc uczestnikami Ceremonii Otwarcia, licznych wystaw, festiwali i warsztatów.
         11 czerwca podczas półmetku ESK czyli wydarzenia FLOW, odwiedziliśmy Wyspę Bielarską, gdzie Fundacja ONWATER.PL organizowała Warsztaty Mała Szkutnia. Jakież było moje zaskoczenie, gdy zobaczyłam profesjonalnie przygotowane warsztaty pracy dla małych budowniczych. Każdy mógł wybrać sobie materiał z której wykona łódź, by potem poddać go obróbce. Wkrętarki, takery, piły, szlifierki na co dzień niedostępne dla dzieci okazały się narzędziami magicznymi, z których pod czujnym okiem asystentów i rodziców, zaczęły powstawać łodzie i łódeczki. Jeszcze tylko wykonanie masztu i żagla i czas na wodowanie statku. Można to było zrobić w specjalnie przygotowanych basenach lub w wersji profesjonalnej na wodach Odry ☺.  Przygotowanie miejsca i materiałów do tworzenia łodzi oraz otwartość pracowników Fundacji, miała swoje odzwierciedlenie w zaangażowaniu uczestników warsztatów (i ich rodziców) a także w efektach końcowych Szkutni na Wyspie Bielarskiej. Dodam tylko, że nie były to jedyne atrakcje; był  stoisko z możliwością wykonania swojej autorskiej pocztówki z wykorzystaniem kolekcji starych, archiwalnych widokówek ze zbiorów fundacji OnWater.pl czy zakup koszulek i gadżetów  .

            Mój Staś był tak zachwycony działaniami w ramach warsztatów, że kolejny tydzień poświęcił na „reklamowanie” ONWATRE.PL wśród kolegów z przedszkola i podwórka i zapraszał ich na Regaty Rynnowe, które odbyły się 18 czerwca w ramach Tumski Cup 2016. Sam cały tydzień czekał na to wydarzenie, nie dając spokoju rodzinie. Znów można było zbudować własną łódkę i wziąć udział w wyścigach, natomiast w Akademii Węzłów opanować sztukę wiązania lin i wykonania prawdziwych węzłów żeglarskich. Każdy uczestnik zaprojektował sobie torbę i samodzielnie ją wykonał. A ja jako rodzic otrzymałam potwierdzenie, że warsztaty organizowane przez Fundację Kamila Zaremby ( to ten człowiek od domu na wodzie przy Moście Grunwaldzkim) są świetnym imprezami i dowodem na to, że jeśli robi się coś pasją zawsze się udaje!
                Okno pokoju Stasia zdobią dwie łodzie wykonane z rodzicami podczas czerwcowych weekendów a Fundacja ONWATER. PL ma w nas swoich gorących sprzymierzeńców. Gratulujemy i dziękujemy !  Zaglądajcie więc na stronę Fundacji  http://onwater.pl/  i śledźcie ich poczynania, bo warto z nich korzystać, zwłaszcza, gdy żyje się w najpiękniejszym mieście nad Odrą ☺

 

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć