Wrocław

Centrum Edukacyjne Narodowego Forum Muzyki - okiem rodzica

Centrum Edukacyjne Narodowego Forum Muzyki - okiem rodzica

Od października 2015 roku przy Narodowym Forum Muzyki działa Centrum Edukacyjne, które oferuje zajęcia muzyczne dla dzieci od urodzenia do 15 roku życia.

 

Najmłodsi zapoznają się z prostymi liniami melodycznymi, wytupują i wystukują rytm. Zajęcia są prowadzone metodą Gordona, który uważa, że każdy urodził się uzdolniony muzycznie i aby tego nie zatracić potrzebuje odpowiednich bodźców dźwiękowych. Dzieci w wieku przedszkolnym mogą rozwijać się wokalnie lub muzykować na prostych instrumentach perkusyjnych. A starsi trenują poczucie rytmu, śpiew i pracę z tekstem w „Małym teatrze dźwięku i piosenki” lub na „Zajęciach musicalowych” łączą śpiew, taniec i teatr. Dzieci w wieku 5-6 lat mogą uczyć się operować głosem, rozwijać pamięć muzyczną, poczucie rytmu i poznawać nuty  w „Zerówce Muzycznej”.

 

Jeżeli ktoś myśli o edukacji w szkole muzycznej, to jest to bardzo dobre przygotowanie do egzaminów wstępnych. Wydaje mi się, że nie ma we Wrocławiu drugiego miejsca z tak bogatą ofertą zajęć muzycznych.

 

Szczegółowy opis zajęć, ceny i informacje o zapisach można znaleźć na stronie: nfm.wroclaw.pl

 

Mama Oli

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć