Wrocław

Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato - okiem rodzica

Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato - okiem rodzica

Od 2010 roku dzięki Dyrektorowi Narodowego Forum Muzyki Andrzejowi Kosendiakowi realizowany jest bezpłatny projekt „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”. I cóż takiego kryje się pod tą nazwą? Bardzo prosta i nie zabierająca wiele czasu nauka dorosłych śpiewania kołysanek dzieciom.

 

Zajęcia odbywają się w Narodowym Forum Muzyki, ale także w szkołach rodzenia, w szpitalach, bibliotekach, ośrodkach kultury, salach zabaw, a latem także w parkach. Muzycy przyjadą do każdego miejsca, gdzie zbierze się grupa chętnych rodziców.

 

Koordynatorki projektu zachęcają do śpiewania maluchowi, który jest jeszcze w brzuchu u mamy. Po 20 miesiącu ciąży dziecko już słyszy, zapamiętuje dźwięki. Świetnie jeżeli śpiewa tato, bo jest to początek bliskości i porozumienia. Po porodzie dźwięki, które dziecko znało wcześniej, dają mu poczucie bezpieczeństwa i uspakajają.

 

Śpiewanie wpływa korzystnie na rozwój emocjonalny, stymuluje naukę języka. Starsze dzieci bardzo lubią śpiewać, a mają jeszcze większą frajdę, gdy mogą to robić z bliskimi sobie osobami. Takie wspólne muzykowanie to bezcenne wspomnienia z dzieciństwa. A jaką piękną myślą jest to, że za kilkadziesiąt lat, nasze dzieci będą uczyły swoje dzieci kołysanek i wspomną o wspólnym śpiewaniu ze swoimi rodzicami. Jest jeszcze jeden plus udziału w projekcie.

 

Osoby, które zapiszą się na zajęcia poprzez formularz dostępny na stronie nfm.wroclaw.pl  będą mogły kupić bilety na koncerty w promocyjnej cenie. Korzystajmy dopóki są bezpłatne akcje, które dają nam możliwość spędzania wspólnego czasu z dziećmi nie tylko na zabawach w domu i na placach zabaw.


Mama Oli

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć