Wrocław

Spotkanie z Aleksandrą Mazoń i jej książką

Spotkanie z Aleksandrą Mazoń i jej książką

Mikołajkowy weekend we Wrocławiu obfituje w różne imprezy dla dzieci. Kina, teatry, i oczywiście centra handlowe kuszą najmłodszych swoją ofertą spotkania z Mikołajem. My w tym roku postanowiliśmy wybrać się do Księgarni Autorskiej na bezpłatne spotkanie z panią Aleksandrą Mazoń, aktorką Teatru Lalek. Jak się okazało, także autorką książki o instrumentach pt.„Wierszyki z krainy muzyki’. I był to bardzo dobry wybór, bo chociaż księgarnia mieści się w Pasażu Grunwaldzkim, to w jej wnętrzu nie słyszeliśmy wszechobecnej świątecznej muzyki i reklam mikołajkowych zachęcających najmłodszych do kupowania. A towarzystwo książek na półkach i imitacja kominka uspakaja i daje wytchnienie w tym zabieganym przedświątecznym czasie.


Dzieci mogły posłuchać pięknie czytanych wierszy i poznać różne instrumenty. Do przygotowanego podkładu instrumentalnego namalowały muzyczny obrazek, a także własnoręcznie wykonały instrument. A na koniec kupiliśmy książkę ze specjalną imienną dedykacją. I tylko szkoda, że do publikacji nie ma dołączonej płyty, bo także w domu chciałoby się posłuchać pięknej interpretacji autorki.

 

Na pewno nie było to ostatnie spotkanie z panią Aleksandrą Mazoń i jej książką, więc warto szukać informacji o kolejnych. A gdy po godzinnym spotkaniu wychodziliśmy z galerii na dole siedział Mikołaj, nie było kolejki i dzieci mogły sobie z nim zrobić bezpłatne zdjęcie, które zabrały do domu. I tym akcentem zakończyliśmy Mikołajki w 2015 roku.

 

Agnieszka Kraszewska

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć