Wrocław

Posadzimy drzewo w parku! - sadzenie drzew w Parku Tysiąclecia we Wrocławiu

Posadzimy drzewo w parku! - sadzenie drzew w Parku Tysiąclecia we Wrocławiu

Taki był plan. Szybko okazało się jednak, że tym razem nie będziemy mogli go zrealizować. Zorganizowana w ubiegłą sobotę akcja pt. "Przyjdź, posadź drzewo" przyciągnęła mnóstwo chętnych. 400 drzewek zostało posadzonych w trybie natychmiastowym. Na szczęście organizator (Miasto Wrocłąw, Zarząd Zieleni Miejskiej, Lasy Państwowe, Ekosystem i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego) przewidział też inne atrakcje.
 
Na początek, zabraliśmy ze sobą kilka elektro - archaików, które od dawna nikomu nie służą i zbierają tylko kurz w piwnicznych  zakamarkach. Podobnie postąpiło wielu Wrocławian. Nasze elektrośmieci mogliśmy wymienić na maleńkie sadzonki drzew. Zainteresowanie było ogromne.
 
Dla dzieci przygotowano mnóstwo konkursów o tematyce leśnej. Wspaniałe! Dzieci ustawiały się w długich kolejkach, by, przy użyciu drewnianych tablic, tabliczek, a nawet koła fortuny, odpowiadać na pytania dotyczące przede wszystkim drzew i mieszkańców lasów. W zamian za dobre odpowiedzi otrzymywały drobne upominki. Był także kącik kreatywny, gdzie maluchy tworzyły ozdoby, łącząc drewniane elementy z darami lasu. Całe rodziny mogły spróbować także sił w biegu na orientację. Na wszystkich chętnych czekała ciepła zupa.
 
Dzieci, a my razem z nimi, jesteśmy bardzo zadowoleni z całej akcji. Wiosną w Parku Tysiąclecia mieszkańcy Wrocławia mieli okazję posadzić pierwsze 400 drzew. Docelowo ma powstać tam 10 takich skupin. Może następnym razem zdążymy i my! Tymczasem posadziliśmy w doniczkach nasze 2 maleństwa, które otrzymaliśmy za oddane elektrośmieci. Zazieleńmy nasze Miasto!
 
OŚ.
 
 
 
 
 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć