Wrocław

Centrum Poznawcze Hali Stulecia

Centrum Poznawcze Hali Stulecia

Wybrałyśmy się z Manią do Centrum Poznawczego w Hali Stulecia. Zwiedzałyśmy ekspozycję stałą. Wędrowałyśmy po pomieszczeniach, które wprowadzały nas w klimat tajemnicy i przygody. Korzystałyśmy  z dotykowych ekranów i map. Mania zachwycona była szufladami, które zawierały ryciny i stare fotografie. Na jednej z nich nawet znalazłyśmy nasz kościół parafialny  i mogłyśmy sobie  o nim poczytać i dowiedzieć się dużo o jego przeszłości.


W pokoju historycznym obejrzałyśmy film o tym jak powstawała Hala Stulecia. Budowlę Hali rozpoczęto w maju 1911r a zakończono po 14 miesiącach budowy. Max Berg zaprojektował miejsce które miało służyć mieszkańcom. Zamysł twórcy  realizuje  się do dziś, bo Hala przyciąga nie tylko mieszkańców Wrocławia, ale również jest miejscem wielkich międzynarodowych wydarzeń. Najlepszym punktem jednak okazała się sala z makietami Hali, mieszcząca się w pokoju  edukacyjno-poznawczym. Ogromna jest Hala Stulecia w porównaniu z rzymskim Panteonem. Mania oczywiście włożyła do środka głowę i to okazało się najlepszym punktem wycieczki.


Nie skorzystaliśmy z pokazu multimedialnego , bo okazał się zbyt głośny i wyszłyśmy na spacer po pięknej i kolorowej  o tej porze pergoli.

 

Joanna Mirecka

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć