Wrocław

Na spacer do Arboretum

Na spacer do Arboretum

Jesień rozpieszcza nas pogodą. Jeździmy sobie na spacery do różnym miejsc Wrocławia i  odkryliśmy na nowo piękne miejsce.  Wybraliśmy się tym razem na spacer do wrocławskich Pawłowic. Mieści się tu przepiękny pałac i park ,w którym zgromadzono ponad 200 gatunków drzew i krzewów. Można tutaj  znaleźć pomniki przyrody, m.in. dąb pomnikowy – dorodny dąb szypułkowy (Quercus robur) o obwodzie pni ponad 7,6m.


Wciąż można piknikować i cieszyć się tym co wokoło. Rozłożyliśmy więc  koc na trawie i zajadając orkiszowe muffinki podziwialiśmy żółknące pięknie liście oraz dziewiętnastowieczny pałac. Przydał nam się zabrany ze sobą badminton, rozgrywaliśmy mecze na pięknej polanie.


Spacerując po 8 hektarowym parku można dość do pięknego stawu, przy którym znajduje się zabytkowa glorieta i mostek. Przy ścieżkach ustawione są duże tablice edukacyjne, na których zebrane zostały informacje dotyczące fauny i flory całego Arboretum. Obok pałacu jest mała stajnia i można umówić się na jazdę konną – oczywiście ten punkt programu najbardziej spodobał się naszej Manii. Wróciliśmy z kieszeniami pełnymi kasztanów , bo w parku rośnie spora ilość kasztanowców.


A jeśli ktoś ma ochotę na wycieczkę bez auta to przez Pawłowice przejeżdża szynobus, podążający do Trzebnicy. Można zapakować plecaczki, auto zostawić w domu i zrobić sobie całodniową wycieczkę. W pałacu jest również restauracja, można zatem wybrać się tu na dobry obiad i spędzić więcej czasu z dala od zgiełku miasta.

 

Joanna Mirecka

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć