Wrocław

Parada Brave Kids – kolorowy pochód porwał wrocławian

Parada Brave Kids – kolorowy pochód porwał wrocławian

W minioną niedzielę wrocławski rynek opanował kolorowy korowód Brave Kids. Dzieci z Buriacji, Ukrainy, Słowacji i Brazylii, wraz z zaprzyjaźnionymi grupami artystycznymi z Wrocławia, wciągnęły do wspólnej zabawy mieszkańców miasta. Małych i dużych.


Pochód wyruszył spod Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej i przeszedł przez cały rynek, zahaczając również o ulicę Świdnicką. Rytm i kierunek nadawał mu zespół Balafon Brothers, wrocławski duet muzyczny grający na bębnach. Z daleka widać było ogromne kukły i lalki animowane przez członków z grupy słowackiej. I to właśnie dziecięcy teatr Haliganda z Koszyc wystąpił na pierwszej z ośmiu zaplanowanych stacji pochodu. Zaprezentował kilkuminutowy pokaz, inspirowany biblijnymi przekazami o narodzeniu Jezusa. Na kolejnych stacjach mogliśmy zobaczyć brazylijskie tańce i elementy capoeiry w wykonaniu zespołu Mais Caminhos, usłyszeć ukraińskie piosenki śpiewane przez dzieci ze Lwowa oraz obejrzeć tradycyjne zabawę i taniec wykonywane przez ubrane w bajecznie kolorowe stroje dzieci z Buriacji. Grupom Brave Kids towarzyszył zespół taneczny z Konturów Kultury na Nadodrzu, Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego Mała Kalina oraz grupa wrocławskich małych gimnastyczek. Głośna i barwna parada zagarniała zaciekawionych wrocławian, a odważne dzieciaki wciągały wszystkich do wspólnej zabawy.


Ominęła Cię parada Brave Kids? Odważne dzieci zapraszają wszystkich wrocławian na pokaz półfinałowy 2 lipca o godz. 18.30 w Ośrodku Działań Twórczych Światowid przy ul. Sempołowskiej 54a – wstęp bezpłatny.

 

1/5
1/5
2/5
2/5
3/5
3/5
4/5
4/5
5/5
5/5

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć