Wrocław

Podwrocławska gmina Siechnice

Podwrocławska gmina Siechnice

Słoneczna pogoda i coraz dłuższe popołudnia ostatnich dni zachęcają, by zorganizować majówkę. Na dzisiejszą wycieczkę wystarczy jedno popołudnie, gdy zdecydujemy się na samochód. Można też wybrać rower i udać się na całodniową wyprawę. Myślę, że warto wspierać turystykę w okolicy miejsca zamieszkania. Właśnie dlatego chciałabym zachęcić do odwiedzenia podwrocławskiej Gminy Siechnice.

 

Wybraliśmy się tam w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które miały miejsce na początku maja. Mało kto wie, a właśnie w tej gminie, w miejscowości Kotowice, stoi ogromna wieża. Górny taras znajduje się na wysokości 40 metrów i można dostać się na niego, pokonując dobrze zabezpieczone schody. Wieża zlokalizowana została tuż nad brzegiem Odry, a oficjalnie otwarcie nastąpiło w czerwcu 2012 (choć wówczas była niższa, nadbudowano ją w roku 2014). To świetny punkt obserwacyjny na tereny przyrodnicze Natura 2000. Przy dobrej pogodzie widać stąd nie tylko gminę Siechnice, Czernicę czy Wrocław, ale także Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko - Strzelińskie oraz zarys Sudetów.

 

To także świetne miejsce na pokonanie własnych lęków i słabości. My wdrapaliśmy się we czwórkę. Dzieci (4 i 7 lat) prawie wbiegały na szczyt, my zaś nadrabialiśmy minami nasz strach. Na szczęście wchodzi się przyjemnie. Zostawiając w dole korony drzew, człowiek czuje duży respekt do tej ogromnej stalowej konstrukcji. Trzy tarasy szczytowe znajdują się na różnych stronach wieży, także można bez przeszkód obserwować teren dookoła nas. Przyda się lornetka i aparat. Kto wie, może dojrzycie także Wasze osiedle?

 

Szczerze polecamy i zachęcamy do odwiedzenia tego uroczego miejsca. Na koniec dodam tylko, że Gmina Siechnice co jakiś czas organizuje różnego rodzaju konkursy związane z wieżą widokową, także warto zaglądać na ich profil https://www.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH

 

W sezonie wieża otwarta jest codziennie w godzinach 10:00 - 20:00. Wstęp jest bezpłatny. Obok znajduje się parking oraz zadaszona wiata z miejscem na odpoczynek.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć