Wrocław

Baśń o złotej rybce - relacja

Baśń o złotej rybce - relacja

,,Baśń o złotej rybce'' to wspaniała okazja do tego, by poznać – przedstawione młodym widzom w atrakcyjny sposób – dzieje poczciwego rybaka i jego chciwej żony. Spektakl, w reżyserii Marty Kwiek, powstał w oparciu o klasyczną baśń.

 

Choć opowieść ta jest powszechnie znana zarówno dzieciom jak i ich rodzicom, warto całą rodziną wybrać się do Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka na ów spektakl ze względu na jego walory artystyczne, wychowawcze i różnorodność wykorzystanych form teatralnych.

 

 

Trwające 45 minut przedstawienie wciąga młodych widzów już od pierwszych chwil, gdy na scenie pojawiają się główni odtwórcy ról. Ich twarze pozostają ukryte pod wyrazistymi i świetnie oddającymi charakter bohaterów maskami. Użycie owych dużych form lalkowych to nie jedyna forma teatralnego oddziaływanie na wyobraźnię widzów. Ważną rolę odgrywa bowiem także gra trojga aktorów, która dzięki pełnemu ekspresji sposobowi mówienia i gestykulacji przykuwa uwagę małych odbiorców.

 

 

Reżyser i autorka scenariusza  ,,Baśni o złotej rybce“, Marta Kwiek, zadbała o to, by dzieci (powyżej 5-ego roku życia) nawet przez chwilę się nie nudziły, stąd mimo skromnej na pierwszy rzut oka scenografii na scenie stale coś się dzieje. Poza słowami i wpadającymi w ucho piosenkami, ważną rolę w przedstawieniu pełni gra światłem. Za sprawą reflektorów i zgromadzonych na scenie ekranów młodzi widzowie mają okazję zetknąć się z teatrem cieni witrażowych.

 

 

Swoisty klimat tworzą także wyświetlane slajdy oraz główne elementy scenografii - przesuwane w rytm muzyki ekrany nadające całej opowieści dynamiki. Takie połączenie dźwięku, słowa, światła i gestów sprawia, że spektakl ma iście baśniowy, magiczny klimat.

 

Zapraszam zatem na rodzinny spektakl. Być może właśnie ,,Baśń o złotej rybce“ będzie dla małych odbiorców początkiem fascynującej przygody z teatrem, a dla ich rodziców powrotem do czasów pełnego baśniowego czaru dzieciństwa?

 

mama Karina z Rodziną

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć