Wrocław

Księżniczka na ziarnku we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka - relacja rodzica

Księżniczka na ziarnku we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka - relacja rodzica

Chciałabym wszystkim rodzicom przybliżyć miejsce przyjazne dzieciom, jakim jest Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, mieszczące się przy ul. Kuźniczej (znak rozpoznawczy - zdjęcie - za ogromną ważką w prawo).

 

To miejsce jest nam (mnie i mojej córce Julci) znane i odwiedzane przez nas dość często. Odbywają się tu warsztaty, spektakle, imprezy. Zarówno dla dzieci jak i rodziców.


Ostatnio (2 marca) odbył się spektakl "Księżniczki na ziarnku grochu" grany przez dwóch aktorów, mężczyzn. Aktorzy wcielali się w role księżniczki, gosposi, króla i królowej oraz księcia. A do tego poruszali marionetkami, o wielkich oczach, niezwykłych kształtach.


Do tego muzyka, gra świateł (burza), prosta, ale w zupełności wystarczająca do osiągnięcia zamierzonego efektu scenografia. 

 

Dzieciom w większości znana była treść bajki, w końcu to bajka powszechnie doceniana i lubiana, ale w tym przypadku wzbogacona o dodatkowe, żartobliwe dialogi, powodowała śmiech na sali. Gromkie brawa po zakończeniu przedstawienia świadczyły o tym,że występ się podobał.

 

 

 

 

 

Zachęcam serdecznie wszystkich rodziców do zapoznania się z repertuarem na stronie www.wctd.wroclaw.pl

 

mama Julii, Agnieszka

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć