Wrocław

Wrocławskie zajęcia z gimnastyki

Wrocławskie zajęcia z gimnastyki

Chciałabym zachęcić rodziców do gimnastyki, którą można już uprawiać od najmłodszych latek. W domu niejednokrotnie brak miejsca, odpowiednich przyborów i przyrządów.
Pomogą nam w tym trenerzy, którzy na wrocławskiej AWF na sali gimnastycznej, świetnie prowadzą zajęcia dla dzieci już od 3 lat.

Moja córeczka uczęszcza tam od dwóch lat, dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny i zrobiła naprawdę spore postępy.

 

To nie trening, jak niekórym się może kojarzyć, ale zabawa, poznawanie nowych ćwiczeń, układów gimnastycznych, ale i ćwiczenia zachowania prawidłowej postawy ciała (ćwiczenia korekcyjne i kompensacyjne).

 

Są ćwiczenia na trampolinie, równoważni, drabinkach, materacach i ścieżkach. Wykładzina jest sprężynująca, co pomaga przy odbiciach, przewrotach.
Do tego lustrzana ściana z barierką do baletu.

 

Dzieci ćwiczą w grupach 8-10 osobowych, gdzie zawierają nowe znajomości i uczą się funkcjonowania w grupie.

 

Bardzo zachęcam rodziców, bo wiem, jako nauczyciel wychowania fizycznego, jak ruch jest ważny dla organizmu. A gimnastyka jest tą dyscypliną sportu, która daje podstawę do uprawiania każdej innej dyscypliny: koszykówki, siatkówki, lekkiej atletyki itp. Mnogość ćwiczeń, którą poznają dzieci, zostanie im w pamięci na lata.
Poza tym będą mogły pochwalić się na pierwszych lekcjach gimnastyki w szkole...


Zachęcam. Dołączyć można w każdej chwili. Koszt miesięcznego uczestnictwa to 150 zł plus wpisowe 150 zł. Ubezpieczenie NW 40 zł.

 

Mama Julii (5 lat)
Agnieszka Huber

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć