Wrocław

MotoClassic Wrocław 2013 w Zamku Topacz

MotoClassic Wrocław 2013 w Zamku Topacz

My trafiliśmy tam przy okazji imprezy, zlotu pojazdów zabytkowych MotoClassic Wrocław 2013, która odbyła się w dniach 16-18 sierpnia 2013.

 

Zamek znajduje się w parku,  jest otoczony przepięknym stawem. Na terenie kompleksu zamkowo-parkowego znajduje się hotel, restauracja, korty tenisowe, muzeum motoryzacji oraz średniowieczny zamek.


Podczas MotoClassic Wrocław można było tam podziwiać pojazdy zabytkowe produkcji zarówno polskiej jak i zagranicznej. Pokazywane były w dwóch kategoriach: pojazdów od roku 1939 i pojazdów z lat 1945 – 1980. Julia (5 lat), podobnie jak tato, lubi samochody. Choć nie można było ich dotykać, zaglądała do środka, aby zobaczyć wnętrze aut z minionych lat. Ochoczo pozowała do zdjęć przy wybranych pojazdach. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci - robienia baniek, jazdy na rowerkach wodnych, karuzel, trampolin, itp. Do tego wszystkiego mnóstwo miejsc do biesiadowania, z grillem, kawiarenkami, domowymi wypiekami, lodami. Na scenie pod zamkiem przeprowadzane były konkursy, wywiady. Można było popływać łódkami po stawie, pospacerować wśród drzew, piknikować na trawie.


Świetne miejsce rekreacyjne warte odwiedzenia. Polecam stronę internetową http://www.zamektopacz.pl/

 

Agnieszka Huber

 

1/3
1/3
2/3
2/3
3/3
3/3

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć