Wrocław

Dołącz do akcji i podziękuj sąsiadom na Dzień Sąsiada!

Wsparcie okazywane sobie przez wrocławian dowodzi, że sąsiedztwo to bardzo ważny element naszego życia.

 

Codzienna dawka takich uprzejmości powinna być pielęgnowana – dlatego też Strefa Kultury Wrocław, w ramach programu Sąsiadujemy, zachęca do udziału w zdalnej akcji na Dzień Sąsiada! Wykorzystując przygotowane specjalnie na tę okazję pakiety można podziękować swoim sąsiadom za dotychczasową pomoc.

 

Sąsiadujemy to działający od kilku lat program, dzięki któremu mieszkańcy Brochowa, Kleczkowa, Ołbina i Przedmieścia Oławskiego mogą brać udział w różnorodnych aktywnościach kulturalnych, edukacyjnych i animacyjnych organizowanych na ich osiedlach. Mimo obecnej sytuacji program wraca do działalności – oczywiście w zmienionej formule i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Na dobry początek w trudnym czasie organizatorzy proponują wspólną celebrację Dnia Sąsiada.

 

Podziękuj sąsiadowi!

Przez ostatnie miesiące wielu mieszkańców Wrocławia miało możliwość skorzystania z pomocy sąsiadów: czy to otrzymując wsparcie przy robieniu zakupów, w opiece nad dziećmi lub wyprowadzaniu czworonoga na spacer, czy też dzieląc się obiadem, maseczkami lub po prostu dodając sobie otuchy. – Może pani spod czwórki okazała się być wspaniałą kucharką, a pan spod dziewiątki zaklinaczem zwierząt, który jest w stanie wyprowadzić kilka czworonogów na raz? Zbliżający się Europejski Dzień Sąsiada to idealny moment, żeby docenić i wyróżnić to, co zrobili dla nas bohaterowie z naszego najbliższego otoczenia. Dlatego też podziękujmy im – za pomoc, wsparcie, a nawet samą obecność! – zachęca Natalia Romaszkan, koordynatorka programu.

 

Dla ogrodników, smakoszy i najmłodszych

Jak to zrobić? Zamawiając jeden z trzech specjalnych zestawów, którymi można dzielić się z innymi! Każdy, kto ma w swojej okolicy kogoś, komu okazać swoją wdzięczność, może wybrać pakiet i obdarować nim swojego bohatera! Paczki same w sobie też są dowodem na siłę sąsiedzkiej współpracy.

 

Pierwszy zestaw powinien być gratką dla miłośników smakołyków – w słodkiej mieszance osiedlowej znajdą się bowiem przysmaki i przepisy od gastronomów z czterech osiedli: Chlebowni z Brochowa, Torcik Cafe z Kleczkowa, Słodkiego Chłopaka z Ołbina i Alternatyw 4 z Przedmieścia Oławskiego. Z kolei w sąsiedzkim zestawie ogrodniczym znaleźć będzie można sadzonki roślin, które idealnie nadadzą się do hodowania w mieszkaniu lub na balkonie, a także zielone porady i paczkę nasion od zespołu Mikrogranty. Trzeci pakiet skierowany jest do najmłodszych i powstał we współpracy z Wrocławskim Niezbędnikiem Kulturalnym. Dzieciaki znajdą w nim zestawy do robienia baniek mydlanych i sąsiedzkie tatuaże, a także poradnik młodego sąsiada, czyli broszurę, dzięki której łatwiej będzie im żyć w zgodzie ludźmi i zwierzętami zamieszkującymi ich najbliższe otoczenie. Do każdego rodzaju pakietu dołączony będzie też prezent-niespodzianka oraz kartka, na której będzie można wypisać swoje życzenia i podziękowania.

 

Zgłoś się już dziś!

Osoby, które chcą obdarować swoich sąsiadów, powinny do 22 maja wypełnić formularz zgłoszeniowy (https://bit.ly/podziekuj-sasiadowi), wybrać jeden z trzech zestawów, odebrać w domu przesyłkę i następnie podzielić się nią z innymi! Nie warto zwlekać ze zgłoszeniem, bowiem liczba zestawów jest ograniczona. Dostawy realizowane będą na terenie Wrocławia.

To nie koniec atrakcji, jakie szykowane są na Dzień Sąsiada. W ostatnie dni maja zaplanowano kolejne niespodzianki, o których więcej informacji już wkrótce!

 

Sąsiadujemy na żywo i w internecie

W ramach programu co roku organizowany jest także cykl spacerów tematycznych. Szymon Maraszewski, ulubiony przewodnik wielu wrocławian, w związku z obecną sytuacją przeniesie swoje wędrówki do internetu! Widzowie serii filmów, którego premiera zaplanowana jest na drugą połowę czerwca, poznają tajemnicze miejsca i ciekawostki z czterech wrocławskich osiedli. W tym roku zmiany nie ominą także jesiennego Dnia Trójkąta. Głównym tematem wydarzenia będzie natura Przedmieścia Oławskiego, a jego formuła dostosowana zostanie do aktualnych warunków. Więcej informacji o nadchodzących projektach Sąsiadujemy już wkrótce!

 

mat. Organizatora

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć