Wrocław

ŚLADY | Interaktywny Plac Zabaw

ŚLADY | Interaktywny Plac Zabaw

Wystawa rodzinna
Otwarcie: 19.01.2020 / niedziela / 12:30
Wystawa do 22.03.2020
WSTĘP WOLNY


GRUPY ZORGANIZOWANE:
zapisy za pomocą formularza


WIDZÓW INDYWIDUALNYCH nie obowiązują zapisy
NIEDZIELNE PORANKI WE WRO – w niedziele instalacje w przestrzeni galerii uruchamiane będą po projekcjach, ok. godz. 13:30


Centrum Sztuki WRO zaprasza na kolejną odsłonę wystawy Interaktywny Plac Zabaw, której formuła nie przestaje się rozwijać. Po SYGNAŁACH, przygotowanych z okazji 10-lecia koncepcji projektu, w tym roku następną propozycją są ŚLADY.


Tym razem od stycznia do marca w prezentowanych pracach będziemy tropić ślady środowiska naturalnego i, zwracając uwagę na szereg istotnych elementów, spróbujemy zmniejszyć syndrom deficytu natury w codziennym życiu.


W dzieciństwie jesteśmy szczególnie wrażliwi na otaczający nas świat, uczymy się relacji z otoczeniem. Program wystawy ŚLADY – prezentowane na niej prace oraz seria wydarzeń i działań towarzyszących - pozwoli nam poczuć przyrodę, budować świadomość tego, że jest ona bezcennym dobrem, i że kreowanie właściwej postawy wobec niej, powinniśmy zacząć jak najwcześniej.


Głównym punktem ekspozycji jest instalacja FAKTURY, wywodząca się z pierwszego Interaktywnego Placu Zabaw, stanowiąca układankę pięciu faktur związanych ze zjawiskami zachodzącymi w środowisku. Specjalnie na tę wystawę Paweł Janicki we współpracy z Małgorzatą Sikorską i Sebastianem Siepietowskim przygotowali interaktywną instalację SZUMi LAS, reagującą na szum/dźwięki generowane przez widzów.


W specjalnie przygotowanej przestrzeni scenograficznej w galerii będzie można odsłuchać nagrania terenowe Tomasza Mirta, zarejestrowane w różnych zakątkach świata, a w pracy WYPRAWA PO DŹWIĘK postaramy się odgadnąć, skąd pochodzą i do kogo należą poszczególne odgłosy.


Na pierwszym piętrze Centrum Sztuki WRO na gości czeka DZIKI WARSZTAT, w którym z przedmiotów przyniesionych z lasu możemy stworzyć własne artystyczne formy i pobawić się w mikro-stolarnię.


Wystawie towarzyszą twórcze działania realizowane z zaproszonymi do współpracy artystami i mediatorami. W przestrzeni Czytelni Mediów nie zabraknie publikacji o tematyce ochrony środowiska, wiedzy o naturze i leśnych historii.


W czasie trwania wystawy, w okresie od stycznia do marca, zaplanowaliśmy tematyczne Niedzielne Poranki, podczas których będziemy poznawali sekrety przyrody.


Twórcy: Dzikie Dzieci / Paweł Janicki / Patrycja Mastej / Tomasz Mirt / Dominika Sobolewska / Sebastian Siepietowski

Koncepcja wystawy i koordynacja: Małgorzata Sikorska
Identyfikacja wizualna: Malwina Hajduk
Realizacja: zespół Centrum Sztuki WRO

 

mat. Organizatora

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć