Wrocław

Zostań liderem kultury! Bezpłatne szkolenia "Trampoliny do kultury"

Zostań liderem kultury! Bezpłatne szkolenia "Trampoliny do kultury"

Fundacja OPEN MIND zaprasza do wrocławskiego CRZ Krzywy Komin, które zamieni się w prawdziwą „Trampolinę do kultury”. W programie znalazł się cykl bezpłatnych szkoleń i warsztatów pracowni Kultura Lidera Kultury. To specjalna propozycja dla animatorów kultury, społeczników, niezależnych artystów i rzemieślników oraz działaczy kulturowych. Najbliższe zajęcia pracowni odbędą się już 29. sierpnia. 

 

Kultura Lidera Kultury to jedna z siedmiu pracowni działających w ramach projektu „Trampolina do kultury”. Jest skierowana do artystów, rzemieślników, projektantów i wszystkich osób działających w sektorach kreatywnych, zarówno komercyjnie, jak i społecznie. Fundacja w sposób szczególny zaprasza do pracowni osoby zaangażowane w działalność kulturotwórczą różnorodnych instytucji i organizacji pozarządowych, animatorów kultury, a także przedsiębiorców – zwłaszcza tych rozpoczynających swoją karierę w obszarze kultury. 


Pracownia Kultura Lidera Kultury oferuje bezpłatne szkolenia i warsztaty, które wyposażą uczestników w wiedzę i narzędzia niezbędne do prowadzenia własnego biznesu w branżach artystycznych, realizowania animacyjnych działań i projektów kulturalnych. Nadrzędnym celem działania Kultury Lidera Kultury jest kształcenie świadomych i kompetentnych liderów, którzy sami będą inicjować kolejne „trampoliny” do kultury, sztuki i rozwoju społecznego. 


Tematyka zajęć pracowni obejmuje m.in. zarządzanie własnym projektem, kreowanie wizerunku, autoprezentację i podstawy marketingu oraz umiejętności komunikacyjne – negocjacje, rozwiązywanie konfliktów, asertywność. Szkolenia i warsztaty wyposażą uczestników w kluczowe kompetencje zawodowych i umiejętności planowania, organizowania i przeprowadzania własnych działań w dynamicznych dziedzinach kreatywnych.

 

Zajęcia będą prowadzone przez specjalistów z zakresu zarządzania, trenerów skutecznej komunikacji, menedżerów projektów i doświadczonych animatorów kultury. Najbliższe warsztaty pracowni Kultura Lidera Kultury – „Zarządzanie własnym projektem w kulturze” odbędą się 29. sierpnia w Centrum Rozwoju Zawodowego „Krzywy Komin”. Zapisy są dostępne pod tym adresem.

„Trampolina do kultury” to profesjonalna, całoroczna oferta edukacyjna oparta na dialogu pomiędzy współczesnym designem i technologią oraz tradycyjnym rzemiosłem i szeroko rozumianą kulturą materialną. Program „Trampolina do kultury” obejmuje ok. 60 bezpłatnych wydarzeń w 7 pracowniach tematycznych: Kultura Ubioru, Kultura Mebla, Kultura Książki, Kultura Animacji Graficznej, Kultura Lidera Kultury, Trampolina Kids i Trampolina Senior. Program „Trampoliny do kultury” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
Więcej informacji o projekcie: trampolinadokultury.pl, krzywykomin.pl

Organizator: Fundacja Open Mind Współorganizacja: CRZ Krzywy Komin, Grupakreatywni.pl
Patronat honorowy: Prezydent Wrocławia
Patroni medialni: Wroclaw.pl, Wroclife.pl, Kocham Wrocław, Radio LUZ, DOKiS.pl, Czas Dzieci, dlaStudenta.pl, E-gaga.pl, Qlturka.pl 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć