Wrocław

"Trampolina do kultury" - Bezpłatne warsztaty dla każdego!

"Trampolina do kultury" - Bezpłatne warsztaty dla każdego!

Już po raz czwarty Fundacja OPEN MIND zaprasza do nadodrzańskiego CRZ Krzywy Komin, które zamieni się w Laboratorium Designu i Sztuki! Tegoroczna edycja projektu przebiega pod hasłem „Trampolina do kultury”. Na wrocławian – od najmłodszych do seniorów – czekają bezpłatne warsztaty i szkolenia w siedmiu pracowniach prowadzonych przez profesjonalnych artystów, projektantów, rzemieślników i liderów kultury.

 

„Trampolina do kultury” to profesjonalna, całoroczna oferta edukacyjna oparta na dialogu pomiędzy współczesnym designem i technologicznymi innowacjami oraz tradycyjnym rzemiosłem i szeroko rozumianą kulturą materialną. Motyw „Trampoliny” symbolizuje niepohamowaną twórczość, dynamiczny rozwój i wspólną zabawę, w której udział wezmą całe rodziny.

 

Program „Trampolina do kultury” obejmuje ok. 60 bezpłatnych wydarzeń – warsztatów, szkoleń i spotkań, podczas których uczestnicy będą poznawać dawne techniki rękodzieła, nabywać umiejętności posługiwania się nowymi technologiami oraz rozwijać kompetencje kulturowe i artystyczne pasje. Łącznie to ponad 400 godzin kreatywnych działań! Zajęcia odbywają się w pięciu blokach tematycznych oraz dwóch specjalnych pracowniach:

 

KULTURA UBIORU
Cykl Kultura Ubioru powstał z myślą o miłośnikach mody i eksperymentów z igłą i nitką w roli głównej. Uczestnicy będą rozwijać umiejętności z zakresu szycia, projektowania ubrań oraz wyrobu ozdób i dodatków. To okazja do doskonalenia zmysłu artystycznego i rozwijania własnego, niepowtarzalnego stylu. 

 

KULTURA KSIĄŻKI 
Kultura Książki to rodzinny cykl, w którym uczestnicy wyruszą w podróż, jaką przemierza opowieść, by trafić w ręce małego czytelnika. Podczas warsztatów wyjściowa historia będzie twórczo przekształcana, by powstał jedyny w swoim rodzaju egzemplarz książki. Wszystko pod okiem specjalistów z zakresu edytorstwa oraz mistrzów dawnych zawodów, takich jak introligator, poligraf, typograf, drukarz. 

 

KULTURA MEBLA 
Kultura Mebla odkryje przed uczestnikami twórcze możliwości tkwiące w ich najbliższym otoczeniu. Cykl składa się z warsztatów stolarskich, tapicerskich, renowacyjnych i projektowania. Uczestnicy tchną życie w stare sprzęty oraz stworzą zupełnie nowe, bazując na tradycyjnej wiedzy rzemieślniczej.

 

KULTURA ANIMACJI GRAFICZNEJ 
Uczestnicy Kultury Animacji Graficznej nauczą się tworzyć zarówno ten statyczny, jak i ożywiony przekaz wizualny. Cykl składa się z warsztatów projektowania grafiki, identyfikacji wizualnej, animacji oraz postprodukcji filmowej. To okazja do połączenia artystycznej twórczości z nabywaniem kompetencji w obszarze komunikacji wizerunkowej. 

 

KULTURA LIDERA KULTURY 
Kultura Lidera Kultury jest skierowana do projektantów, artystów, rzemieślników i wszystkich osób działających w sektorach kreatywnych. Ten cykl szkoleń wyposaży uczestników w narzędzia niezbędne do projektowania biznesu w obszarze kultury. Warsztaty koncentrują się na kluczowych kompetencjach, jak zarządzanie własnym projektem, sprzedaż czy kreowanie wizerunku.

 

TRAMPOLINA KIDS
Warsztaty są skierowane do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 15 lat. Cykl Kids to prawdziwa Trampolina dla dziecięcej pomysłowości! Szeroka oferta innowacyjnych zajęć edukacyjnych pozwoli uczestnikom poznać tajniki sztuki, designu i architektury. Podczas warsztatów dzieci staną się inspiracją dla dorosłych, a dorośli dla dzieci.

 

TRAMPOLINA SENIOR
Trampolina Senior to cykl zróżnicowanych tematycznie warsztatów, dedykowanych osobom po 60. roku życia. Uczestnicy znajdą w nich zarówno artystyczną ekspresję, jak i naukę praktycznych umiejętności m.in. z zakresu użytkowania nowych technologii. Trampolina Senior to także przestrzeń międzypokoleniowego spotkania, wymiany wiedzy i doświadczeń. 

 

Całość projektu będzie realizowana na Nadodrzu, gdzie Centrum Rozwoju Zawodowego „Krzywy Komin” od lat prowadzi działalność edukacyjną i kulturotwórczą, budząc kreatywność lokalnej społeczności. Program „Trampoliny do kultury” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.


Więcej informacji o programie: trampolinadokultury.pl, krzywykomin.pl

 

Organizator: Fundacja Open Mind I Współorganizacja: CRZ Krzywy Komin, Grupakreatywni.pl

Patronat honorowy: Prezydent Wrocławia

Patroni medialni: Wroclaw.pl, Wroclife.pl, Kocham Wrocław, Radio LUZ, DOKiS.pl, Czas Dzieci, dlaStudenta.pl, E-gaga.pl, Qlturka.pl


Fundacja OPEN MIND to organizacja non-profit, założona przez grono entuzjastów designu, rzemiosła, sztuki, edukacji społecznej i kulturowej. Działa społecznie, pro-ekologicznie, kulturotwórczo, międzynarodowo i międzypokoleniowo. Fundacja OPEN MIND jest operatorem Centrum Rozwoju Zawodowego „Krzywy Komin”. CRZ Krzywy Komin prowadzi działalność edukacyjną i kulturotwórczą w samym sercu wrocławskiego Nadodrza; poprzez warsztaty, szkolenia i wydarzenia kulturalne integruje lokalną społeczność wokół sztuki, designu i rzemiosła.

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć