Warszawa

Etnografia dla najmłodszych – Karnawał w różnych odsłonach
Warszawa Wstęp wolny

Etnografia dla najmłodszych – Karnawał w różnych odsłonach

18 lutego 2017
Wpis archiwalny

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na warsztaty etnograficzno-plastyczne w ramach kolejnej edycji Etnografia dla najmłodszych. Zajęcia odbywają się w Pracowni Duży Pokój, ul. Warecka 4/6 (wejście od ul. Kubusia Puchatka).


Zajęcia przewidziane są dla dwóch grup wiekowych: dzieci w wieku 4-6 lat i dzieci w wieku 7-8 lat. Spotkania odbywają się w soboty o godzinie 11:00 (grupa młodsza) i 12:30 (grupa starsza) w Pracowni Duży Pokój w Warszawie.  Zapisy na zajęcia przyjmujemy do wyczerpania miejsc.

 

Karnawał na ludowo – 11 lutego 2017
11.00 – 12.00 dzieci w wieku 4-6 lat
12.30 – 13.30 dzieci w wieku 7-8 lat

 

Zaproszenie dla dorosłych:
Karnawał to inaczej zapusty. Gdy na dworze mróz, zawieje, zamiecie, gdy mija już czas bożonarodzeniowych świętowań, w kalendarzu ludowym rozpoczynają się zapusty. Swawolne, głośne, kolorowe, pełne fantazji, jakby miały odgonić codzienną szarość. Na zajęciach porozmawiamy o karnawałowym świecie na opak i wykonamy maski karnawałowych przebierańców.

Zaproszenie dla dzieci:
Pewnie byliście już kiedyś na zabawie karnawałowej. Karnawał to taki specjalny czas, kiedy ludzie przebierają się, bawią, wygłupiają. Na dworze jest wtedy zimno, a wszyscy wokół są kolorowi i weseli. Na zajęciach posłuchacie opowieści o karnawale i zrobicie własne maski.

Prowadzenie: Kaja Kojder-Demska

 

¡La viva el carnaval! – 18 lutego 2017
11.00 – 12.00 dzieci w wieku 4-6 lat
12.30 – 13.30 dzieci w wieku 7-8 lat

 

Zaproszenie dla dorosłych:
Całe szczęście, że jest karnawał! Obecnie mamy środek zimy i mało słonecznych dni, ale to nam nie przeszkodzi dobrze się bawić. Podczas tych zajęć przeniesiemy się do Meksyku. Będziemy słuchać żywiołowej muzyki, nauczymy się powitania w języku hiszpańskim oraz wcielimy się w jakąś postać dzięki…maskom karnawałowym! Gorrrąco zapraszam! ¡Hasta luego!

Zaproszenie dla dzieci:
Całe szczęście, że „ktoś” wynalazł karnawał! Karnawał to taki wesoły czas, kiedy nie tylko można, ale  trzeba się bawić. Podczas tego spotkania dowiemy się co oznacza słowo „karnawał” i jak je rozumieją ludzie w Meksyku. Nauczę Was też przywitać się w języku hiszpańskim i zrobimy razem maskę karnawałową. Dzięki niej będziecie mogli wcielić się w… inną postać, ponieważ podczas karnawału wszystko jest możliwe… Zapraszam!

Prowadzenie Marcelina Mastyna

 

Miejsce: Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6 (wejście od ul. Kubusia Puchatka), Warszawa

 

ZAPISY:
Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy poprzez formularz (poniżej).

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdXDBLqcvFc-FgDYY6IK6u_7arwOm1NHfedcXGjGp2tiPB4aQ/viewform

 

Liczba miejsc ograniczona – do 12 w grupie. W pierwszej kolejności przyjmowane będą osoby, które zdecydują się na udział w obydwu zajęciach z cyklu. Osoby zakwalifikowane na warsztaty otrzymają informację z potwierdzeniem udziału.

 

Udział w zajęciach jest bezpłatny.


Przed udziałem w zajęciach prosimy zapoznać się z Zasadami uczestnictwa w warsztatach w ramach projektu Etnografia dla najmłodszych.

znak-podstawowy-kolor_rgb

 

 

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Etnografia dla najmłodszych” realizowanego przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego, finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Organizator:

Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskieg

ul. Warecka 4/6, wejście od ul. Kubusia Puchatka
00-040 Warszawa
tel.: 22 621 10 30

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć