Warszawa

Kraina emocji: smutek | W małym kinie
Warszawa Seans filmowy 3–10 lat Wstęp wolny

Kraina emocji: smutek | W małym kinie

29 listopada 2018
Wpis archiwalny

godz. 10:00 | sala Ziemia Obiecana

 

W trakcie kolejnego spotkania w ramach cyklu „W małym kinie” znowu odwiedzimy krainę emocji! Tym razem porozmawiamy o smutku i zastanowimy się, czy każdy może być czasem smutny i jak sobie z tym smutkiem radzić. Pokaz przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

 

Program
Żubr Pompik odc. Smutek
W porównaniu z innymi żubrami Pompik jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny, jak jego rówieśnicy. Tego dnia Sroka naśmiewa się z Pompika, ponieważ, jak twierdzi, nie potrafi ryczeć jak dorosły żubr. Z tego powodu Pompik jest przygnębiony. Okazuje się jednak, że sroka jest złośliwa także wobec innych zwierząt w lesie. Pora dać jej nauczkę!

 

Pamiętnik Florki odc. Przyjaciel
Florka wstała lewą nogą – od samego rana jest smutna i bez humoru. Nie pomaga jej nawet trenowanie uśmiechu przed lustrem, ani wizyta w bibliotece – gdzie okazuje się, że wszystkie wesołe książki zostały wypożyczone. Przy fontannie Florka spotyka chomika Klemensa, który wymyśla zabawę w udawanie, że ryjówka jest radosna. Czy to dobry pomysł na poprawę humoru? W tym odcinku Florka zaczyna rozumieć, że smutek jest uczuciem jak każde – ani lepszym, ani gorszym od innych.

 

Nowe przygody Misia Uszatka odc. Kto wstał lewą nogą?
Co to znaczy „wstać lewą nogą”? Tego dnia koziołek wcale nie chce bawić się z innymi zwierzątkami i chowa się przed nimi w przedszkolnej szatni. Okazuje się jednak, że na smutki najlepsze jest właśnie towarzystwo przyjaciół. Ostatecznie zawsze można też położyć się na ziemi i… wstać jeszcze raz, tym razem prawą nogą.

 

Własny domek
Można tęsknić za domem, a czy dom może tęsknić za nami? Na tablicy różnokolorowa kreda twarzy świat Oli i Olka z ich domkiem. Kiedy dzieci za pomocą latawca przenoszą się w kolorowy świat klocków i innych wymyślnych zabawek, domek tęskni i płacze… Czy Ola i Olek będą chcieli wrócić do dawnego świata? Ich historia to pouczająca lekcja dla najmłodszych na temat przyjaźni.

 

Zasady uczestnictwa
Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3) i wczesnoszkolnych (klasy 1-3).

Organizator:

Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny

Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
tel.: +48 22 380 49 76

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć