Warszawa

Ale kosmos! | W małym kinie
Warszawa Seans filmowy Wstęp wolny

Ale kosmos! | W małym kinie

22 listopada 2018
Wpis archiwalny

godz. 10:00 | sala Minimax

 

W trakcie kolejnego spotkania z cyklu „W małym kinie” przeniesiemy się w kosmos! Wspólnie przemierzymy galaktykę wzdłuż i wszerz, a potem zastanowimy się, czy to, co widzimy na ekranie, zawsze jest prawdziwe. Pokaz przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

 

Program


Jasio
To opowiastka Krzysztofa Kiwerskiego w stylu science-fiction, pozbawiona dialogów, ale opatrzona „futurystyczną” muzyką Marka Wilczyńskiego, która znakomicie dopełnia obraz. Jasio jest kosmicznym żuczkiem, który wędruje w przestrzeni międzyplanetarnej. Jasio w swojej podróży spotyka postaci i obiekty ziemskiej popkultury: jest świadkiem bitwy pomiędzy Pepsi i Coca-Colą, ale też spotyka Kaczora Donalda i trafia na orbitę „szybkich samochodów”.

 

Kalejdoskop Miki Mola                                             
Mol książkowy Miki Mol znajduje kalejdoskop wyobraźni swojego dziadka, dzięki któremu może obserwować wydarzenia sprzed lat. W ten sposób dowiaduje się, że jego pradziadek, czytając encyklopedię, wciąż zaglądał w swój kalejdoskop. Dlaczego? Aby rozwijać wyobraźnię (w myśl zasady: nie wiadomo, kiedy znajdziesz się sam w wielkim świecie). Najwidoczniej autor tej opowieści, Ryszard Antoniszczak, również znalazł taki kalejdoskop, bo wyobraźnię, ma nad wyraz rozwiniętą.

 

Kuba i Śruba odc. Zupa fasolowa
Bajka dla dzieci przedstawiająca przygody rodzeństwa Kuby i Śruby. W jedenastym odcinku bracia jedzą obiad i jest to zupa fasolowa. Śrubie bardzo ona nie smakuje i wraz z Kubą wyobrażają sobie, że z ich okna wyrasta wielka fasolowa łodyga. Chłopcy wspinają się po niej i trafiają do zamku Bestii i Pięknej.

 

Jacek w krainie baśni odc. Kryształowa góra
Zły czarnoksiężnik przy pomocy magii i swojej kryształowej kuli porywa młodą dziewczynę. Porwaną zamyka ją wewnątrz ogromnej kryształowej góry. Na szczęście na jej ratunek wyrusza nieustraszony Jacek.

 

Zasady uczestnictwa
Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3).
Maksymalna liczba uczestników w jednym zgłoszeniu wynosi 30 osób.
Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin wydarzenia oraz wypełnić formularz internetowy.
Liczba miejsc ograniczona (70 osób).

 

Więcej

Organizator:

Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny

Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
tel.: +48 22 380 49 76

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć