Warszawa

Na ratunek | W małym kinie
Warszawa Seans filmowy Wstęp wolny

Na ratunek | W małym kinie

25 października 2018
Wpis archiwalny

godz. 10:00 | sala Minimax

 

W kolejnej odsłonie cyklu „W małym kinie” razem z bohaterami bajek wpadniemy w niemałe kłopoty! Wspólnie zastanowimy się jak sobie z nimi poradzić oraz porozmawiamy o tym, czy warto i łatwo pomagać innym. Pokaz przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

 

Program

Awaria
Film rysunkowy przedstawiający skutki awarii statku kosmicznego. Uszkodzona część pojazdu ląduje na obcej planecie i uruchomiona przez jej mieszkańców zaczyna ich zasysać. Statek wysyła ekspedycję ratunkową, która różnymi sposobami próbuje unieszkodliwić aparaturę. Skuteczna okazuje się dopiero guma do żucia, po wchłonięciu której pompa produkuje wielki balon, który unosi ją z powrotem w przestrzeń kosmiczną.

 

Dwa Michały
Jeden duży, drugi mały. Droga dwóch Michałów do kina w Pikutkowie obfituje w niewiarygodne zdarzenia. Jeden, wczepiony w bocianie skrzydła, leci prosto do gniazda umieszczonego na wysokim dachu. Drugi stara się jak najprędzej umknąć zbójom. Tylko co robi w kominie leśnej chatki? I do czego może się przydać dziura w podłodze… Czy uda im się dotrzeć do kina i dowiedzieć się, kto jest bohaterem sensacyjnego filmu, na który zmierzają z takim zapałem?


Ratuj Dziadziu
Figlarna małpka, przyjaciółka rodziny, zostaje posądzona o udział w napadzie. Dzieci chcą pomóc ulubionemu zwierzakowi, jednak ich dobre chęci nie wychodzą małpce na dobre. Zasmucone maluchy wracają do domu i proszą o pomoc dziadzia, który natychmiast wpada na doskonały pomysł, jak uwolnić małpkę z opresji. Film rysunkowy Ratuj – dziadziu! operuje bardzo prostymi środkami wyrazu oraz dużą dozą humoru, który bez problemu zrozumieją już najmłodsi widzowie.

 

Zasady uczestnictwa
Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3) i wczesnoszkolnych (klasy 1-3).
Maksymalna liczba uczestników w jednym zgłoszeniu wynosi 40 osób.
Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin wydarzenia oraz wypełnić formularz internetowy.
Liczba miejsc ograniczona (70 osób).

 

Więcej

Organizator:

Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny

Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
tel.: +48 22 380 49 76

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć