Warszawa

Letnia grządka kulturalna, czyli miejskie atrakcje w plenerze!

Letnia grządka kulturalna, czyli miejskie atrakcje w plenerze!

Wybór pomiędzy dniem na świeżym, letnim powietrzu a w murach kina czy teatru dziś jest niemal oczywisty. Doświadczenia ostatnich lat pokazały, jak ważne dla dobrostanu zarówno dzieci, jak i dorosłych jest korzystanie z walorów przyrody. Co jednak, gdy chcemy zaszczepić w dziecku miłość do kultury i wychowywać w duchu szacunku do sztuki (zarówno tej wyższej, jak i tej popularnej), gdy pogoda wręcz zachęca do korzystania z uroków natury. Dzięki ofercie plenerowej, nie trzeba wybierać, bo można cieszyć się świetną pogodą, a jednocześnie zachwycać sztuką teatralną, ciekawym filmem czy... chociażby wystawą. Zobacz, co Warszawa ma w zanadrzu i co proponuje dzieciom.


Pamiętajcie o ogrodach - o wartości pleneru

 

Znany poeta Jonasz Kofta napisał kiedyś "Pamiętajcie o ogrodach". To hasło wiele polskich instytucji kulturalnych wzięło sobie do serca i dziś zaprasza w plener. Miejskie parki, ogrody zologiczne czy okolice molo to doskonałe przestrzenie, gdzie można zorganizować spektakle, seanse filmowe i wiele innych atrakcji dla dzieci.
To tam widzimy wspaniałe połączenie natury i kultury, które obecnie przestają być dla siebie wartościami przeciwstawnymi - jak w niektórych epokach uważano - ale dobrze się uzupełniają.


Dziecko spędzające czas na świeżym powietrzu może wreszcie odpocząć od czterech ścian, zamkniętych budynków i oderwać się od rzeczywistości, przenosząc jednocześnie w świat kulturalnych uniesień.


Oto plenerowe propozycje z Warszawy na letni czas.

 

Weekendy ze sztuką cyrkową

 

Będąc w Warszawie, warto skorzystać z możliwości, jaką daje Urząd Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Stowarzyszenie "Konkluzja" oraz Teatr Rampa na Targówku. W sezonie letnim można spędzić weekendy ze sztuką cyrkową. Szykuje się nielada gratka dla najmłodszych (i tych nieco starszych) miłośników akrobatyki, żonglerki czy cyrku.


Szczegóły: https://czasdzieci.pl/warszawa/wydarzenia/id,130701ef6.html

 

Bajki na trawie w dzielnicy Ursynów

 

Z interesującą ofertą wychodzi dzielnica Ursynów, która orgainzuje cykl teatralny "Bajki na trawie". W sumie w lipcu i sierpniu planowanych jest 9 spektakli dla najmłodszych. Będzie pięknie, kolorowo, ciekawie, inspirująco, śmiesznie, a nawet ekologicznie. Wstęp wolny.


Szczegóły: https://czasdzieci.pl/warszawa/wydarzenia/id,1307046c2.html

 

Spektakle plenerowe w Parku Urlicha

 

Wspaniale czas można spędzić razem z Teatrem Katarynka, który w każdą sobotę lipca wystawia inną sztukę w Parku Urlicha. Profesjonalni aktorzy wykorzystają zabawę do tego, by opowiedzieć o istotnych kwestiach związanych z ekologią czy dbaniem o środowisko naturalne. Spektakle będą wzbogacone o niezwykłą oprawę muzyczną i efekty specjalne.


Szczegóły: https://czasdzieci.pl/warszawa/wydarzenia/id,1307053ef.html

 

Bajki w Parku Sieleckim

 

Park Sielecki to kolejne miejsce, gdzie można zachwycić się wspaniałymi opowieściami wraz ze swoją pociechą. Po każdej bajce odbędą się warsztaty dla dzieci dotyczące obejrzanej bajki. 


Szczegóły: https://czasdzieci.pl/warszawa/wydarzenia/id,13070624d.html 

 

Czas na spotkanie z legendami słowiańskimi


Jeżeli macie ochotę na spotkanie z ekologią i legendami słowiańskimi, skorzystajcie z bezpłatnej oferty teatralnej Fundacji Inicjatyw Nietypowych. W różnych częściach Warszawy - w Parku im. Marka Kotańskiego, Parku ze Stawami Cietrzewia czy w Parku Kombatantów - odbywać się będą bajania. Spotkania mają charakter performatywny, towarzyszą im warsztaty muzyczne, plastyczne i teatralne.
Szczegóły: https://czasdzieci.pl/warszawa/wydarzenia/id,130707007.html 

 

Festiwal Strefa Ciszy

 

To jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych w stolicy – Festiwal Strefa Ciszy, którego koncerty odbywają się na niewielkich scenach w malowniczych zakątkach Łazienek Królewskich. W otoczeniu natury, siedząc na leżaku lub bezpośrednio na trawie, posłuchamy muzyki z czterech stron świata, a występujący artyści będą na wyciągnięcie ręki. Nie zabraknie też koncertów z animacjami dla najmłodszych melomanów.


Szczegóły: https://czasdzieci.pl/warszawa/wydarzenia/id,130655053.html

 

Integracja polsko-ukraińska

 

Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii zaprasza na cykl interesujących zajęć wakacyjnych. Na polskie i ukraińskie dzieci czekają wspólne gry, zabawy w podchody i wspólna integracja polsko-ukraińska.


Szczegóły: https://czasdzieci.pl/warszawa/wiadomosci-lokalne/id,16919b56.html

 

Plac Konesera pełen atrakcji

 

Nie można zapomnieć również o atrakcjach, jakie czekają na Placu Konesera. Artyści czekają na Was w każdą środę lipca.


Szczegóły: https://czasdzieci.pl/warszawa/wydarzenia/id,130670793.html

 

Spacery po rezerwacie przyrody Marysin

 

Jeżeli macie ochotę na poznanie enklawy dzikości w stołecznym mieście, koniecznie skorzystajcie z możliwości spacerów po rezerwacie przyrody Marysin. Sprawdźcie, co czeka na Was za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za... Jeziorem Wilanowskim – w niezwykłej krainie, w której człowiek jest tylko gościem!


Szczegóły: https://czasdzieci.pl/warszawa/wydarzenia/id,130542b87.html

 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć