Warszawa

Teatralne spotkania z ekologią i legendami słowiańskimi
Warszawa Impreza plenerowa

Teatralne spotkania z ekologią i legendami słowiańskimi

Wpis archiwalny

Terminy: 

 

  • 23.07.2022 godz. 12:00 - Park im. Marka Kotańskiego (start przy siłowni plenerowej)
  • 30.07.2022 godz. 12:00 - Park ze Stawami Cietrzewia (start przy placu zabaw od ul. Pana Tadeusza)
  • 6.08.2022 godz. 12:00 - Park Kombatantów (start przy placu zabaw od ul. Obrońców Pokoju)


WSTĘP WOLNY


Spotkaliście kiedyś Bzionka?


Bzionki to leśne duszki, które wedle dawnych, słowiańskich wierzeń żyją pod krzewami czarnego bzu i pomagają ludziom chroniąc ich gospodarstwa przed złymi mocami.


W dzisiejszych czasach, gdy w polu ludzie do pomocy mają maszyny, nikt już nie pamięta o Bzionkach, Polewikach, Rusałkach i innych duszkach związanych z przydrodą, o których przychylność dbali nasi przodkowie. Ale one nadal tu są, tęsknią za czasami, gdy człowiek szanował naturę i potrafił żyć z nią w zgodzie respektując porządek wyznaczany przez pory roku.


Gdy Bzionkom zdarzy się spotkać ludzi, gotowych ich posłuchać, próbują przypomnieć im dokąd sięgają nasze korzenie, snując opowieści o prastarych drzewach, leśnych bóstwach, zwierzętach i roślinach.


Zapraszamy mieszkańców Dzielnicy Włochy (i nie tylko) do wspólnego bajania. Spotkania mają charakter performatywny, towarzyszą im warsztaty muzyczne, teatralne i plastyczne oraz muzyka na żywo grana tradycyjnym polskim instrumencie - suce biłgorajskiej.


WSTĘP WOLNY
projekt współfinansuje m.st. Warszawa Dzielnica Włochy


Wydarzenie dostępne dla osób poruszających się na wózkach oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Możliwość wejścia z psem asystującym.
W razie pytań dotyczących szczegółów wydarzeń oraz ich dostosowania dla osób ze specjalnymi potrzebami prosimy o kontakt: niebanalnikontakt@gmail.com

Organizator:

Fundacje Inicjatyw Niebanalnych

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć