Warszawa

Akademia Magii i Ściemy - warsztaty cyrkowe
Warszawa Impreza plenerowa

Akademia Magii i Ściemy - warsztaty cyrkowe

Wpis archiwalny

Urząd Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Stowarzyszenie "Konkluzja" oraz Teatr Rampa na Targówku zapraszają wszystkich mieszkańców Targówka i okolic do spędzania letnich weekendów ze sztuką cyrkową.

 

Przed nami osiem sobót przepełnionych magią pielęgnowaną i rozwijaną przez akrobatów, żonglerów, iluzjonistów, multiinstrumentalistów cyrkowych.
Język cyrku, to ruch wpleciony w maszynę iluzji oraz potrzeby zachwytu- a ważniejsze może i zadziwienia - nad akrobatycznym dorobkiem artystów. Jednak cyrk w swoim dobrodziejstwie dostępny jest dla każdego, rozszerzając obszary kreatywności amatorów żonglerki, rodzin spędzających radośnie i rozwojowo czas, również całych dzielnic i społeczeństw.

 

Program:


LIPIEC - Park Bródnowski, miejsce spotkań w pobliżu fontann.

 

9 lipca, Park Bródnowski:

11:00-12:30 warsztaty cyrkowe

12:30-13:15 pokaz cyrkowy "Dr. Acrylicstein"

Jakie tajemnice kryje laboratorium? Dr. Acrylicstein to nowocyrkowy spektakl o perypetiach szalonego naukowca hobbysty, który w swoich eksperymentach próbuje odkryć nowe formy żonglerki. Niestety, nie wszystkie doświadczenia idą po jego myśli. Niekonwencjonalne pomysły Acrylicsteina tworzą kabaretowy obraz zmagań z samym sobą i nieugiętymi prawami fizyki.

 

13:30-14:45 warsztaty cyrkowe

 

15:00-15:40 pokaz cyrkowy Kamila Dzielińskiego – manipulatora, żonglera, performera założyciela grupy MultiVisual, organizatora Ogólnopolskiego Festiwal Ognia i Festiwalu Żonglerskiego w Ostródzie. Kamil występuje i prowadzi warsztaty od 18-tu lat. Półfinalista i finalista programu Mam Talent. Wraz z grupą MultiVisual występuje głównie na wydarzeniach firmowych w Polsce i za granicą. Odwiedził i prowadził warsztaty na różnych festiwalach cyrkowych - jak European Juggling Convention, Circus Festival Ireland czy Italian Hoop Connection. Współorganizator spektakli “Hedonist - Variété Show”, “CyrkON”, czy "Warszawskiej Sceny Varieté". Współtwórca i artysta Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów.

 

imprezę prowadzi: Anka Dzilińska - producentka, performerka, propagatorka nowego cyrku, dziennikarka, lektorka, organizatorka spektakli cyrkowych - takich jak “Hedonist - Variété Show”, "Warszawska Sceny Varieté", czy “CyrkON”. Współtwórczyni i artystka Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów. Artystka cyrkowa - od 6 lat zajmuje się przede wszystkim tańcem z hula hoop. Od 13 lat pracuje w radiu - obecnie jest wydawcą głównym newsroomu grupy ZPR media (m.in. Radio Eska i VOX Fm)


16 lipca, Park Bródnowski:

11:00 -12:15 warsztaty cyrkowe Odskocznia Studio
12:30-13:15 pokaz cyrkowy Krzysztofa Kostery
, absolwenta Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku. Krzysztof działa freelancersko jako artysta cyrkowy, performer boyleski, animator i “chałturnik” w szerokim tego słowa znaczeniu. Występował na wielu imprezach i festiwalach w Polsce. Brał udział między innymi w spektaklach "Pożar w Burdelu", a także w Festiwalu sztuki cyrkowej "Inwazja Klaunów".
13:30-14:45 warsztaty cyrkowe Odskocznia Studio
15:00 pokaz cyrkowy „Niebezpieczne rzeczy”
Budzące dreszcze opowieści o precyzji w posługiwaniu się ogniem, stalą i grawitacją zbliżają widzów do doświadczeń granicznych. Podczas pokazu, w którym w melodyjnym rytmie współgrają ze sobą żonglerka, maczugi, publiczność, płonące pochodnie, akrobacje na wysokim monocyklu i trzy prawdziwe siekiery żonglowane na drabinie ekwilibrystycznej widzowie mają moment na podjęcie refleksji na temat tego, dlaczego lubią się bać. Moment jednakowoż jest bardzo krótki. W ekscytacji łatwo go zgubić

Imprezę prowadzi: Kristina Veliczko: aktorka dramatyczna z Krzywego Roku w Ukrainie. Współpracująca w Teatrem Rampa na Targówku, Teatrem Guliwer, Teatrem Lalka.


23 lipca, Park Bródnowski:

11:00 - 13:30 warsztaty cyrkowe Odskocznia Studio
14:00-14:40 pokaz cyrkowy plucia ogniem Marcina "Ex Styczyńskiego - światowej sławy firebreathera z Warszawy posiadającego rzesze swoich naśladowców w stolicy. Artysta interpretujący muzykę, społeczność oraz architekturę w płomiennym tańcu naznaczonym "smoczymi wyziewami" tworzy unikatowe i budzące mieszaninę ekscytacji i niepokoju widowisko performatywne.
15:00 pokaz iluzji i magii Bohdana Pundys-Pastyha – pokaz po polsku i ukraińsku
Imprezę prowadzi: Kristina Veliczko


SIERPIEŃ - Park Wiecha - Schody przed Teatrem na Targówku

6 sierpnia  - Park Wiecha (Schody przed Teatrem)

11:00-13:30 warsztaty cyrkowe Odskocznia Studio
14:00-14:45 Pracownia Cyrkowa "Cyrk na walizkach"
Na odstresowanie zabieramy widza w klimat życia wędrownych artystów cyrkowych, których cyrkowe perypetie mieszczą się w dwóch starych walizkach. Nie są to jednak zwykłe walizki, gdyż ich tajemnicza zawartość przesądza o tym, z czego będzie składał się pokaz. Wraz z widzami odkrywamy tajemnice ich wnętrza i próbujemy wskrzesić magię nieużywanych od dawna rekwizytów. Nie obędzie się bez niespodzianek. Podczas pokazu widzowie zobaczą; etiudę żonglerską zupełnie jak z niemego kina, tajemniczą zieloną szpulę, która wpływa na postrzeganie czasu oraz aktorsko-ekwilibrystyczny występ, podczas którego zabawny, lecz naiwny klown będzie próbował ujarzmić jednokołową maszynę.

15:00-15:40 Pokaz iluzjonistyczny Konrada Modzalewskiego, zawodowego wciskacza kitu... to znaczy iluzjonisty! Konrad ma już za sobą ponad 2000 występów - w przedszkolach, w szkołach, w telewizji, w samolotach, a ostatnio nawet w czystych skarpetkach! Występy Konrada spotkacie głównie w Warszawie i okolicach, ale jak starczy paliwa to podjedzie i dalej. Familijne show Konrada Modzelewskiego to oczy wytrzeszczone ze zdziwienia i brzuchy obolałe od śmiechu! Znikające chusty, ucieczka z kajdanek czy lewitująca kula to tylko część tego, co Was czeka! Konradowe show jest bardzo interaktywne – w wielu trikach magik potrzebuje asystentów wybieranych spośród publiczności.

Imprezę prowadzą: Maciej Gąsiorek i Kristina Veliczko


13 sierpnia, Park Wiecha (Schody przed Teatrem)

11:00-13:30 warsztaty cyrkowe:
14:00-14:30 pokaz cyrkowy Tomka Piotrowskiego
14:45-15:30 pokaz cyrkowy Juliana Waglewskiego
Cyrkowy inkubator innowacyjności w postaci człowieka wykonującego akrobacje na wielkim kole. Julian Waglewski rozwija tradycyjne techniki cyrkowe, które opanował do perfekcji w Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej. Jest zdobywcą II miejsca oraz nagrody publiczności na I Ogólnopolskim Konkursie Etiud Nowocyrkowych Cyrkulacje. Współpracował z Teatrem Akt m.in. przy spektaklu "Poza Czasem", występuje także w Teatrze Palladium w spektaklu "Czarodziej". Współtwórca i artysta II Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów. Uczestniczył w projektach Warszawskiej Sceny Variete i CyrkOnu. Wspólnie z Marią Gawlik zajmują się dziedziną, którą określają jako akrobacje ikaryjskie.

Imprezę prowadzi: Kristina Veliczko


20 sierpnia, Park Wiecha (Schody przed Teatrem)

11:00-12:15 warsztaty cyrkowe
12:30 RYMPAU DUO czyli Absolwenci Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej - Antek Borodziuk i Maciej Czarski.
Ich pokazy to nietuzinkowe połączenie, akrobatyki, tańca, żonglerki i świetnego humoru w niepowtarzalnej slapstikowej formule! W swoim pełnometrażowym spektaklu "Rympau Duo Show" pozwalają by publiczność zdecydowała o tym które szerokiego wachlarza umiejętności zaprezentują...
13:30-14:45 warsztaty cyrkowe Kamil i Anki Dzilińskich
15:00-15:40 pokaz cyrkowy Kamila Dzlińskiego
Imprezę prowadzi: Anka Dzilińska


27 sierpnia, Park Wiecha (Schody przed Teatrem)

11:00-12:15 warsztaty cyrkowe.
12:30-13:15 pokaz cyrkowy Julian i Marysia
Duet akrobatyczno-taneczny, który poprzez stworzone choreografie przekazuje krótkie historie i pozytywne emocje. Zajmują się dziedziną, którą określają jako akrobacje ikaryjskie - czyli potocznie mówiąc, żonglowanie partnerką stopami. W swoich pokazach łączą akrobatykę partnerską, cyrkowe gry ikaryjskie oraz elementy acroyogi. W 2019 roku zostali zwycięzcami programu Mam Talent, a w 2021 finalistami konkursu Etiud Nowocyrkowych Cyrkulacje.
13:30-14:45 warsztaty cyrkowe
15:00 pokaz cyrkowy Marysi i Juliana
15:40-16:00 Imprezę prowadzi: Kristina Veliczko
Wstęp wolny!


liczba miejsc ograniczona
Projekt współfinansowany jest przez m. st. Warszawa

Organizator:

Stowarzyszenie "Konkluzja", Urząd Dzielnicy Targówek, Teatr Rampa

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć