Warszawa » Wiadomości lokalne » Rodzice relacjonują » Gimnastyczny obraz malowany pasją

Gimnastyczny obraz malowany pasjąpowiększ

Gimnastyczny obraz malowany pasją

Patronat CzasDzieci.pl

Niewątpliwie występy gimnastyczek cieszą oko i budzą ogromny podziw.  To przyjemnie patrzeć na gibkie, wysportowane  dziewczęta, które w rytm muzyki tworzą na planszy niesamowite dzieła,  oczarowując to układami tanecznymi, to występami z piłką, skakanką, obręczą czy maczugami.

 

Miło poddać  się magii ich gimnastycznych wyczynów. Jednocześnie ten obraz malowany pasją, sportowym i artystycznym talentem, ale i ciężką pracą niewątpliwie wzrusza. Bo przecież to też mnóstwo wyrzeczeń – dziewczynki ćwiczą nawet codziennie –  niektóre i w czasie treningów w szkole sportowej, i potem w klubie. Przekonują, że to lubią i ćwiczenie jest ich naturalną potrzebą. Zresztą przekonywać specjalnie nie muszą, wystarczy „podejrzeć” je na treningach...


W dniach 5-6 marca Gimnastyczny Warszawski Klub  Sportowy „Ajsedora” (wywodzący się z znanego wszystkim warszawskiego klubu „Legia”) zaprosił w gimnastyczne szranki kluby z Polski, Białorusi, Litwy, Rosji i Niemiec. Nasz kraj reprezentowały 3 kluby z Warszawy, w tym gospodarze oraz gimnastyczki z Białegostoku. Goście przyjechali z Grodna, Nieświeża, Słucka, Baranowicz, Brześcia, Mińska,  Kłajpedy, Kowna, Kaliningradu, Moskwy, Dortmundu. Na planszy swoje umiejętności prezentowało ponad 150 zawodniczek, w różnym wieku – od 5 do 15 lat.


Medalistki (na podium stawały przedstawicielki z różnych krajów) zaprezentowały swój kunszt, zachwycały poziomem, dopracowaniem, wdziękiem. I choć nie wszystkie dziewczynki, oczywiście, stanąć na podium zdołały – na oglądających wywierały wrażenie podobne: ogromny podziw.

 

Wyjątkowe  brawa należą się małym debiutantkom – 5 i 6 – latkom, które po raz pierwszy w życiu stanęły pojedynczo na planszy i w indywidualnym układach zaprezentowały swe „pierwsze gimnastyczne kroki”  przed międzynarodowym jury i zgromadzoną publicznością. Medalowych miejsc zająć jeszcze nie mogły, ale ich odwaga, determinacja i wytrzymałość (a emocje i stres wszak olbrzymie) prawdziwie poruszały. Turniej uświetniły barwne pokazy przedstawicielek wszystkich klubów w ramach Wielkiej Gali na zakończenie 2-dniowego spotkania.


To już trzecia taka sportowa impreza w międzynarodowym składzie organizowana przez Klub „Ajsedora”. III Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Artystycznej  „Warszawska Wiosna 2016” stał się coroczną  okazją do wzajemnych kontaktów, podziwiania techniki, kunsztu i walorów artystycznych polskich i zagranicznych miłośniczek gimnastyki. Odbyła się w Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 28 na ulicy Umińskiego 11 – w miejscu, gdzie po szkole na co dzień ćwiczą dziewczynki z Klubu „Ajsedora”.

 

Miejmy nadzieję, że Klubowi organizacja takiego przedsięwzięcia przynosi, mimo olbrzymiej pracy, również  wiele satysfakcji i za rok zaproszą znowu wszystkich chętnych na widownię a dziewczynki – do choć niewątpliwie rywalizacyjnych, to budujących też jedność i  solidarność zmagań na planszy.

Anna Kossowska - Lubowicka

 

fot. materiały Autorki


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Alicja w Lalce dla Dziewczyn i Chłopaków więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne » Rodzice relacjonują
Alicja w Lalce dla Dziewczyn i Chłopaków

Alicja w Lalce dla Dziewczyn i Chłopaków

Nareszcie Alicja zawitała na deski Warszawskiego Teatru Lalka. więcej »
 Dziecięcy świat marzeń i inspiracji

Dziecięcy świat marzeń i inspiracji

Są takie dni, w których spełniają się dziecięce marzenia, a zwykłe popołudnia zamieniają się w niezapomnianą przygodę więcej »
I znów zaskoczył Baylab

I znów zaskoczył Baylab

Jeżeli ktoś kiedyś przypadkiem, czy z polecenia - wybierze zajęcia w Baylab'ie, zrozumie - czemu we wrześniowy, sobotni poranek chce się dobrowolnie rano wstać! więcej »
Fantastyczne spotkanie z przyrodą na dużym ekranie: Mała Akademia BBC Earth

Fantastyczne spotkanie z przyrodą na dużym ekranie: Mała Akademia BBC Earth

Razem z moja córką wybrałyśmy się w sobotę na premierowy pokaz filmów prezentowanych przez Małą Akademię przy współpracy z BBC Earth. To cykl filmów dokumentalnych w technologii 3D dla młodych widzów ukazujący wspaniały świat przyrody w sposób zapierający dech w piersi. My obejrzałyśmy dwa filmy, byli to „Mali giganci” oraz „Dzika Afryka”. więcej »
Czekoladowy warsztat

Czekoladowy warsztat

Nie znam osoby, która nie lubiłaby czekolady. W naszym domu wszystkie rodzaje są mile widziane - gorzka, deserowa, mleczna, z bakaliami. Od jakiegoś czasu po głowie chodziła mi myśl, aby zabrać dzieci na warsztaty czekoladowe. To pragnienie udało się spełnić i w miniony weekend zawitaliśmy rodzinnie do Manufaktury Czekolady na Tamce. więcej »
Festiwal Wszystkie Mazurki Świata na Targowisku Muzycznym 2017
Patronat CzasDzieci.pl

Festiwal Wszystkie Mazurki Świata na Targowisku Muzycznym 2017

Przyznaję - dużo wychodzimy, i nie zawsze wymaga to funduszy, ale tzw. trzymania ręki na pulsie, w niektórych miejscach jesteśmy niemal jak u siebie. Natomiast rzadko trafiają się atrakcje bym powiedziała niszowe i niejako dla koneserów. Tymi ostatnimi się nie czujemy, ale było inaczej - jakoś kameralnie (mimo relatywnie dużej ilości osób), familiarnie. więcej »
Chanuka u Króla Maciusia

Chanuka u Króla Maciusia

Z przyjemnością i odpowiednim wyprzedzeniem zakupiłam bilety na imprezę w której chciałam uczestniczyć od wielu lat, zanim jeszcze moim, a potem naszym sąsiadem stało się Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” – na Chanukę – ośmiodniowe żydowskie święto światła o ruchomej dacie obchodzone pod koniec roku, które akurat w 2016 pokryło się z datą Wigilii. więcej »
Tradycje – przez lunetę. Relacja z gry „Luneta Czasu i zwyczaje świąteczne na świecie”

Tradycje – przez lunetę. Relacja z gry „Luneta Czasu i zwyczaje świąteczne na świecie”

To była wyjątkowa okoliczność - spotkali się w tym samym miejscu i czasie: Czarownica Befana, biskup Miry, Dziadek Mróz a nawet Królowa Wiktoria. Ten czas to niedziela 11 grudnia. Miejsce? Uniwersytet Warszawski (...) więcej »
Zimowy Narodowy - prawdziwe Zimowe Miasteczko dla wszystkich!

Zimowy Narodowy - prawdziwe Zimowe Miasteczko dla wszystkich!

Jest to naprawdę Zimowe Miasteczko, z punktami gastronomicznymi, strefami ciepła, gdzie można odpocząć i licznymi atrakcjami, nie tylko dla łyżwiarzy. Czas zleciał nam bardzo szybko i na pewno będziemy tam częstymi gośćmi. więcej »
Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym

Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym

Piękna pogoda w pierwszą sobotę października oraz zapowiedź pieczenia kiełbasek zachęciła nas do wybrania się za miasto do Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym. Piknik Rodzinny „Las wokół nas” organizowany był w ramach XX Festiwalu Nauki. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Słoneczniki 2019

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.  
5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

Psy są najlepszymi przyjaciółmi naszych dzieci! Jednak by nawiązać przyjaźń ze zwierzakiem domowym, dzieci powinny nauczyć się jak bezpiecznie obchodzić się z czworonogami!  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  

Weekend na Czasie

Wakacyjny weekend - 20-21 lipca 2019

Wakacyjny weekend - 20-21 lipca 2019

Tym razem polecamy Waszym dzieciom spotkania ze sztuką, językiem angielskim, przyrodą, teatrem i muzyką klasyczną.  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019