Warszawa

Ferie zimowe z Teatrem Lalka - repertuar na styczeń

Ferie zimowe z Teatrem Lalka - repertuar na styczeń

Lada moment ruszają ferie zimowe w Warszawie! Już teraz warto zaplanować atrakcje dla dzieci, które spędzają je w mieście. Spektakle, warsztaty i zwiedzanie Teatru Lalka zza kulis - to wszystko czeka na najmłodszych w styczniowym repertuarze.

 

Dla maluchów (3+) pozycja obowiązkowa, czyli przygody misia Tymoteusza Rymcimci. Miś Tymoteusz to jeden z najsympatyczniejszych bohaterów teatru lalek. Stworzył go ponad pół wieku temu wybitny reżyser i dyrektor Teatru Lalka, Jan Wilkowski. Wraz z Tymoteuszem dorosło już kilka pokoleń polskich dzieci, a Rymcimci wciąż pozostaje małym misiem, który próbuje zrozumieć otaczający go świat i oswoić z nim najmłodszą publiczność.

 

Dla nieco starszych dzieci (4+) Teatr Lalka zaplanował kameralne Klechdy sezamowe Bolesława Leśmiana w reżyserii Anety Jucejko-Pałęckiej: Baśń o Alibabie i 40 zbójcach, Baśń o Aladynie i o lampie cudownej. Klechdy zachwycają kolejne pokolenia pięknem oryginalnego języka i poetycką aurą opowiadania. Ich autor, zainspirowany baśniami arabskimi, postanowił opowiedzieć je na nowo nadając im własny, niepowtarzalny styl. Spektakle grane są we foyer teatru, towarzyszy im muzyka na żywo (wiolonczela i skrzypce), a także krótki warsztat po przedstawieniu jak tworzyć teatr lalkowy w domu.

 

Młoda publiczność (6+) będzie mogła również zapoznać się z historią Jacka i Placka (w tytułowych rolach Hanna Turnau i Magdalena Pamuła), bohaterami spektaklu O dwóch takich, co ukradli księżyc w reżyserii Jarosława Kiliana. Stroniący od wysiłku oraz trosk bliźniacy, opuszczają rodzinny dom i udają się w podróż w poszukiwaniu krainy, w której nikt nie musi pracować, a mimo to żyje dostatnio. Wędrówka Jacka i Placka, choć pełna jest niebezpieczeństw, bolesnych rozczarowań oraz chwil zwątpienia, pozwala im odkryć dobro i piękno świata. Teatralna adaptacja ponadczasowej powieści Kornela Makuszyńskiego rozbudzi wyobraźnię młodych widzów oraz wskaże szlachetne i wartościowe wzorce postępowania.

 

Na chętnych czekają również w repertuarze inne wydarzenia:

  • Warsztaty Ele-mele-dudki teatrzyk malutki - podczas zajęć można wykonać dekorację i lalkę teatralną, dla dzieci 5+.

  • Invisible_Animals, czyli Niewidoczne zwierzęta - w trakcie zajęć mali uczestnicy przemierzą oceany, pustynie, dzikie lasy Amazonii oraz odległe zakątki Australii. W ciągu godzinnego spotkania poznają historie kilkunastu różnych zagrożonych gatunków zwierząt. Warsztaty prowadzi Mária Bačova, artystka ze Słowacji, dla dzieci 6+.

  • Zwiedzanie kulis Teatru, podczas którego można wysłuchać opowieści aktorów o tajemnicach Teatru i ukrytym życiu lalek.

 

Pełny repertuar jest dostępny na stronie: www.teatrlalka.pl/pl/kalendarz.

Bilety online: https://teatrlalka.pl/pl/bilety.

 

 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć